Son dakika YAŞ Kararları 2022 açıklandı: İşte görev süresi uzatılan ve emekli olan, emekliye ayrılan Albaylar, Amiraller, Generaller listesi

Büyük bir merakla beklenen 2022 YAŞ kararları açıklandı.

İşte görev süresi uzatılan ve emekli olan, emekliye ayrılan Albaylar, Generaller listesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura YAŞ toplantısı 2022 tamamlandı. Basına kapalı olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. 

2022 Yaş toplantısına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'de katıldı. 

2022 YAŞ KARARLARI! EMEKLİYE SEVK EDİLEN AMİRAL VE GENARALLER LİSTESİ! 

Yaklaşık 1 saat süren toplantının sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile alınan YAŞ kararları basına duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan basın açıklamasında;

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi. 

38 general ve amiral emekliye sevk edildi.

Son dakika YAŞ Kararları 2022 açıklandı: İşte görev süresi uzatılan ve emekli olan, emekliye ayrılan Albaylar, Amiraller, Generaller listesi

GÖREV SÜRESİ UZATILAN VE BİR ÜST RÜTBEYE ATINAN AMİRAL VE GENARALLERİN LİSTESİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı.

 16 General ve Amiral ise yine alınan 2022 YAŞ kararı ile bir üst rütbeye yükseltildi. 40 general ve amiral'in görev süresi içinde 1 yıl uzatma kararı alındı. 

Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan Hava Kuvvetleri Komutanlığına, Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığına atandı.

30 Ağustos 2022 tarihi itibari ile halihazırda 264 olan amiral ve general sayısı yeni YAŞ kararları sonrası 273'e yükselmiş oldu.