Son Dakika! Ziya Selçuk Düşük, Orta, Yüksek ve Çok Yüksek Riskli İllerde Hangi Okulların Açılacağını Açıkladı

Kabine toplantısından okulların açılacağına ilişkin karar çıkmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uygulanacak karara dair bilgi verdi.

Son Dakika! Ziya Selçuk Düşük, Orta, Yüksek ve Çok Yüksek Riskli İllerde Hangi Okulların Açılacağını Açıkladı
Kabine toplantısından okulların açılacağına ilişkin karar çıkmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uygulanacak karara dair bilgi verdi. Okulların hangi illerde, hangi sınıf düzeyinde açıklayan Bakan Ziya Selçuk salgına ilişkin son durumu paylaştı.

ZİYA SELÇUK OKULLAR İLE İLGİLİ DURUMU AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında bir paylaşımda bulundu. Resmi sosyal medya hesabından okulların durumuna ilişkin tüm detayları ilan eden Bakan Selçuk, bir tablo yayımladı.

1-) Okul Öncesi Okullar Tüm İllerde Açılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yayımlanan raporda mavi, sarı, turuncu veya kırmızı renkte olan tüm şehirlerde okul öncesi eğitim kurumları açılıyor. Bu karar hem devlet okulları hemde özel eğitim kurumları için geçerli olacak.

2-) Birleştirilmiş Okullar ve Köy Okulları Açılıyor

Yayımlanan tabloda birleştirilmiş sınıflı okullar ile köy okullarının da 81 il geneli açılacağı ilan edildi.LİSELERİN DURUMU

Liselerin açılıp açılmayacağına ilişkin detaylar oldukça merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair tüm bilinmeyenleri açıkladı. 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin az risk grubunda bulunan illerde, orta risk grubunda bulunan illerde, yüksek risk grubunda bulunan illerde ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerde hangi koşullarda yüzyüze eğitim yapacakları açıklandı.

LİSELERİN SINAVLARIN

Koronavirüs salgını kapsamında uzun zamandır online eğitim alan ve sınavlara online olarak giren lise öğrencileri bundan sonra ki dönemlerde sınavlarında seyreltilmiş sınıflarda yüzyüze girecekler.
Yorumlar (0)