Son Seçim Anketinin Sonuçları Açıklandı! Bu Pazar Seçim Olsa AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP Ve Diğer Partiler Yüzde Kaç Oy Alırlar?

Türkiye'de ekonomik gelişmelerin ardından gözler siyaset kurumuna çevrildi. Siyasi partilerin koronavirüs süreci ve sonrasında artan ekonomik sorunlar nedeniyle oy oranlarında bir değişiklik oldu mu? Son anket sonuçlarında hangi detaylar yer alıyor? Hangi partinin oy oranı yükseldi, hangi partinin oy oranı düştü?

Son Seçim Anketinin Sonuçları Açıklandı! Bu Pazar Seçim Olsa AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP Ve Diğer Partiler Yüzde Kaç Oy Alırlar?

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından yaşanan ekonomik sorunlar vatandaşın bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Ekonomik problemler vatandaşın oy tercihlerini değiştirdi mi? Hangi parti süreçten karlı çıktı? Partilerin son oy oranları nelerdir?

VATANDAŞIN GÜNDEMİ EKONOMİ

Artıbir Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketi kamuoyuna duyuruldu. Ekonomik sorunların zirve yapması nedeniyle bunun siyasete yansıması oldukça merak edilen bir dönemde açıklanan anket sonuçları çarpıcı veriler içeriyor.

AK PARTİ KAN KAYBEDİYOR

Anket sonucuna göre Türkiye'yi yöneten AK Parti'nin oy oranlarında gerileme meydana geldi. Buna göre AK Parti'yi destekleyenlerin oy oranı yüzde 35'in altına geriledi. Ankete katılan vatandaşların yüzde 34,2'sinin AK Parti'yi destekledikleri belirtildi.

MUHALEFET OYUNU YÜKSELTEMİYOR

Seçim anketinde ikinci sırada bulunan CHP'nin oy oranı ise yüzde 25,3 olarak verildi. Anketten çıkan sonuca göre HDP'nin oy oranı ise 10,8 oldu. HDP'yi yüzde 10,2'lik oy oranı ile İYİ Parti takip etti. Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı MHP ise yüzde 8,2'lik oy oranı ile baraj altında kaldığı görüldü.

YENİ PARTİLER SIÇRAMA YAPAMADI

Türkiye'de seçim anketlerinde en çok merak edilen konu ise Ak Parti'den ayrılarak kurulan partilerin yüzde kaç oy alacaklarıydı. Yayınlanan ankete göre Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi yüzde 1,8, Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi ise yüzde 1,2 oy oranına sahipler.

Emlak365.com