Sonar Araştırma Şirketi Kanal İstanbul Anket Sonuçları Açıklandı! Vatandaş Projeyi İstiyor Mu?

Sonar Araştırma Şirketi Kanal İstanbul Anket Sonuçları Açıklandı! Vatandaş Projeyi İstiyor Mu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal İstanbul projesi gündemde ki yerini korumaya devam ederken proje hakkında yapılan anket çalışması sonuçları açıklandı. Sonar Araştırma Şirketi tarafından yapılan Kanal İstanbul anket sonuçları haberimizde…

Kanal İstanbul projesi Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ederken yaşanan depremden sonra vatandaşın proje hakkındaki eğilimi de merak konusu oldu. 

Toplumda Kanal İstanbul projesine ayrılacak maliyetin kentsel dönüşüme ayrılacak depreme dayanıklı konut stokunun arttırılması talebi ağırlık kazanırken Sonar Araştırma şirketi masadaki son anket sonuçlarını açıkladı. 

VATANDAŞ KANAL İSTANBUL PROJESİNİ İSTİYOR MU? KANAL İSTANBUL ANKET SONUÇLARI 2020

Kanal İstanbul hakkında Şubat 2020 döneminin ilk anket verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre çoğunluk projeye karşı çıktı. 

Sonar Araştırma Merkezi Kanal İstanbul anket sonuçları verilerine göre halkın yüzde 53.7’lik bölümü Kanal İstanbul projesine karşı olduğunu açıkladı. 

Kanal İstanbul projesini onaylayanların oranı yüzde 35,9 seviyesinde kaldı. Ankete katılanlardan sadece yüzde 5’i Kanal İstanbul projesi hakkında çok iyi bilgi sahibi olduğunu söyledi. 

İSTANBUL’UN EN KALABALIK 30 İLÇESİNDE ANKET ÇALIŞMASI YAPILDI!

Açıklanan verilere göre Sonar Araştırma Merkezi anketi İstanbul’un en kalabalık 30 ilçesinde yapıldı. 27 Ocak 2020 günü başlayan anket çalışmaları 3 Şubat 2020 tarihinde sona erdi. 2 bin 69 kişi ile yüz yüze görüşme yapılarak gerçekleştirilen anket çalışmasında Kanal İstanbul projesine onay vermedi. 

Emlak365.com 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. kanalın orada evimizi tarlamızı alıp inşşat firmalarına . ucuz verip . villa residans yapıtırp satarlarsa .tabiki karşıyoz. gidin trabzon unuza yapın kanalınızı. buraya değil..

  2. Devlet vatandaşını mağdur etmez asıl mağduriyeti karşı çıkanlar yaşıyacak neye hizmet ettiğini bilmeyenler.eger bu kanallar yapılmazsa cumhur başkanımdan tek isteğim buralar asla ve katiyen hiç bir şekilde imara açılmasın istemem yan cebime koy diyenler boş tarlalara baksınlar sonra kendileri çıkarları için imara açmasınlar. Hatta oraları büyükşehir belediyesi istimlak etsin milletin parasını versin imamoğlu oralara buğday eksin memlekete faydası olsun mevye ağacı diksin eğer yaptirmiyolarsa ve bu da değişmeyecek kanun hükümlerine anayasaya girsin.bunlar burdan kesinlikle rant sağlamasın.