Tam Kapanma Değil Tam Kapatma Geliyor! Salı Gününe Dikkat

Salı günü başlayacak olan tam kapatma kararlarına ilişkin ünlü gazeteciden yeni iddialar gündeme geldi. Hükümetin de sıcak baktığı iddia edilen kararların tam kapanma yerine tam kapatma olacağı yönünde.

Tam Kapanma Değil Tam Kapatma Geliyor! Salı Gününe Dikkat
Koronavirüs salgını kapsamında artan vaka oranları, günlük vaka sayıları ve hastanelerin doluluk oranları Ramazan ayında yeni kararların uygulanmasına neden olacak gibi. Salgının farklı bir seviyeye ulaşması ve bazı ülkelerin Türkiye'yi riskli ülkeler arasına dahil etmesi önümüzdeki süreçte yeni yasakların uygulanacağını gösteriyor.

RAMAZAN'DA TAM KAPATMA GELEBİLİR

Ramazan ayında vaka oranlarının azaltılması adına ek tedbirlerin uygulanabileceği sinyalleri verildi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yapılan açıklamalarda Ramazan ayında bazı fedakarlıklar gösterileceği duyuruldu.

Şuan uygulanmakta olan akşam ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kapsamının genişletilmesi, yaş gruplarının sokağa çıkmaları konusunda ek tedbirler uygulanması, işletmelerin çalışma saatlerine ilişkin düzenlemeler Ramazan ayında uygulanması planlanan düzenlemelerin başında geliyor.

ÜNLÜ GAZETECİ İLK DETAYLARI YAZDI

Hürriyet'ten Nuray Babacan'nın haberine göre; turizm sezonu açılmadan önce vaka sayılarının kontrol altına alınması gerekiyor. Burada planan hedefin ise Ramazan ayında uygulanacak olan tedbirlerle ile Mayıs ayına daha kontrollü sayılarla girilmesi. Ünlü gazeteci haberinde ayrıca uygulanacak olan tedbirlerin tam kapanma değil tam kapatma olacağını bu iki durum arasında da ciddi fark olduğunu bildirdi.

En Riskli Dönemlerde Tam Kapatma Uygulandı

Uzmanlar tam kapanmanın üretim ve dağıtım sektöründe de yaşanan faaliyetlerin durması anlamına geldiğini Türkiye'nin ise Ramazan ayında tam kapatma uygulanacağını ifade ediyorlar. Bu kararlar ile kafelerin kapatılması, belki kuaför ve spor salonlarına yasak gelmesi, 65 yaş ve 20 yaş için yeni kurallar ve saat uygulamasının yapılması, düğün, taziye, asker uğurlama gibi konularda sınırlama getirilmesi gibi düzenlemeler bekleniyor.

TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN 1 AYLIK KARARLAR GELEBİLİR

Söz konusu haberde ayrıca turizm sezonu öncesinde vaka oranlarının düşürülmesi ve kontrolün sağlanması için bir aylık yada bir buçuk aylık süreçte pres uygulanabileceği belirtildi.
Yorumlar (0)