Tapu Müdürlükleri Randevulu Sisteme Geçiyor! İşlem Yapmak İçin Randevu Nasıl Alınacak?

Koronavirüs salgını dahilinde alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Tapu Kadostro Genel Müdürlüğü randevulu sisteme geçiş yaptığını açıkladı. Bu sistemle birlikte randevu almayan vatandaşların işlem yapmalarına izin verilmeyecek. Tapu Müdürlüğü randevu sistemleri hakkındaki tüm detayları anlattı.

Tapu Müdürlükleri Randevulu Sisteme Geçiyor! İşlem Yapmak İçin Randevu Nasıl Alınacak?

Koronavirüs tedbirleri her alanda devam ederken, tedbirleri genişleten kurumlardan birisi de Tapu Kadostro Genel Müdürlüğü oldu. Yeni bir çalışma sistemine geçilmesi beklenirken, randevulu sistemin hayata geçirilmesine karar verildi. Yeni sistem 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya geçilecek. Tapu müdürlükleri belirlenen tarihin ardından randevulu şekilde hizmet verecek.

Randevusu olmayan vatandaşlar ise tapu müdürlüklerine gitse bile herhangi bir işlem yapamayacak. Daha öncesinde işlemler için internet ya da telefon üzerinden randevu işleminin yapılması şart koşuluyor.

Tapu İşlemleri İçin Randevu Nasıl Alınır?

Randevu işlemleri için Tapu Kadostro Genel Müdürlüğü tarafından bir bilgilendirme yayınlandı. Vatandaşlar 4 Mayıs tarihinden itibaren yapacakları işlemleri için webtapu ya da randevu.tkgm.gov.tr üzerinden randevu alabilecekler. İnternetten randevu alamayan vatandaşlar içinse Alo 181 hattı aktif olarak hizmet verecek. Yoğunluk baz alınarak vatandaşlara en kısa tarihte ve saatte randevu verilecek. Belirlenen randevu tarihi ve saati ile vatandaşlar hem daha planlı hem de sıra beklemeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde işlem yapabilecekler.

En küçük işlemlerin dahi randevulu sistemle gerçekleştirilmesi bekleniyor. Belge inceleme işlemleri de bu sürece dahil olacak. Randevusu olmayan vatandaşlar kapıda yapılan kontrol sonrasında içeri alınmayacaklar. Sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlar için de işlemler sırasında kısıtlama getirildi. Acil işlem yapması gereken vatandaşların bu süreçte seyahat izin belgesi alarak dışarı çıkmaları, ardından randevu oluşturmaları ve işlemlerini yapmaları bekleniyor.  

Yorumlar (0)