GÜNDEM

Temel Karamollaoğlu Açıkladı! Saadet Partisi, Cumhur İttifakı'na Katılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinin ardından başlayan Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağına dair iddialar hakkında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinin ardından başlayan Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağına dair iddialar hakkında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılacağına dair iddialar hakkında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesini değerlendiren Temel Karamollaoğlu, “Türk siyasetinde siyasetçiler birbirleriyle konuşabilmedirler. Kaos ortamının ortdan kalkamasını istiyorsak bu tür diyalogları geliştirebilmeliyiz. Farkı siyasi düşüncelere sahip siyasetçiler bir araya gelip ülke meselelerini müzakere edebilmelidirler. Cumhurbaşkanı’nın da Oğuzhan Ailtürk’ü ziyaret etmesini bu yönde değerlendiriyorum.” dedi.

SAADET PARTİSİ CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin doğal olduğunu söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Tayyip Bey’in yakından tanıdığı, beraber uzun yıllar siyaset yaptıkları, benim de siyasette birlikte olduğum Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi gayet doğal bir olaydır. Bizim arzu ettiğimiz bir şeydir. Bu görüşme hakkında farklı yorumlar yapmak mümkündür. Bu nedenle ben bu yorumları garipsemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yola çıktığı kimsenin yanında kalmadığı için yalnızlık hissettiğini söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Bir insanın yalnız kalması onu mutsuz eder. Cumhurbaşkanı Erdoğan başka partilere elini uzatırken kendi içindeki birlik ve beraberliği muhafaza edecek bir noktaya da ihtiyacı olduğu anlaşılıyor.” şeklinde konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI’NA NEDEN KATILMAYALIM?

Cumhur İttifakı’na katılmak için bazı kırmızı çizgilerinin olduğunu söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Adalet, liyakat, diyalog ve şeffaflık bizim kırmızı çizgilerimizdir. AK Parti ile geçmişte ittifak görüşmeleri yaptık ama hep son dakika değişiklikleri yaparak bir ortak noktada buluşulamadı. Yine ittifak olabilir ama biz parti olarak her ihtimali düşünerek hareket ederiz. Ancak temel prensiplerimizden asla taviz vermeyeceğimiz de bilinsin. Bizim bu prensiplerimizden birisi de başkanlık sistemidir. Bugünkü sistem Türkiye’yi taşımaz. Sayın Cumhurbaşkanı bizimle aynı noktaya gelir mi ben bilemem. Eğer ortak nortalarda buşursak, prensiplerimizde taviz vermeden bir ittifak ortaya koyabilirsek Cumhur İttifakı’na neden katılmayalım.” dedi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir