Temel Karamollaoğlu: Her Sabah Öğrenci Andı Okumakla Ülke Ayağa Kalkmaz

Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Danıştay'ın okullarda öğrenci andının okunmamasını onayladığı kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Temel Karamollaoğlu önemli olanın çocukları iyi yetiştirmek olduğunu söyleyerek her sabah aynı andın okunması ile bir ülkenin ayağa kalkamayacağını ifade etti.

Temel Karamollaoğlu: Her Sabah Öğrenci Andı Okumakla Ülke Ayağa Kalkmaz
Son günlerin tartışma konusu olan öğrenci andına ilişkin son olarak açıklama yapan isim Saadet Partisi temel Karamollaoğlu oldu. Danıştay'ın öğrenci andı kararını destekleyen Temel Karamollaoğlu suni gündemlerle Türkiye'nin meşgul edildiğini söyledi.

HER SABAH AND OKUMAKLA ÜLKE AYAĞA KALKMAZ!

Danıştay'ın okullarda öğrenci andının okunmasını engelleyen kararına ilişkin değerlendirme yapan Temel Karamolaoğlu, “Andımız tartışmaları üzerinden oluşturulan suni gündem ciddi manada bizi endişeye sevk ediyor. Bugünkü meselemiz çocuklarımızın ahlaklarına iyiliği, güzelliği, dürüstlüğü, doğruluğu yerleştirmek olmalıdır. Çalışkanlığı ise bir ideal olarak genç dimağlara öğretmeliyiz. Yoksa her sabah bir andı okumakla bir ülke ayağa kalkamaz ve kalkamadı da. Kutuplaştırma siyaseti ve suni gündemlerle kamuoyu meşgul ediliyor.Milletin dertleri bunlar değil.” dedi.

REFORM SEVDASINI ANLAYAMIYORUZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hukuk ve ekonomi reformları üzerinden eleştiri getiren Temel Karamollaoğlu, “Son dönemlerde iktidar reform üzerine reform açıklamaya başladı. Neymiş adalet ve ekonomide reform yapacaklarmış. Dünyanın hiç bir yerinde hem 'durumumuz ekonomiden adalete her konuda iyi' diyerek reform yapan bir iktidara denk gelemezsiniz. Türkiye'yi 19 yıldır yönetenlerin reform sevdasına düşmelerini anlamakta güçlük çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

FİTRE MİKTARINI YÜZDE 4 ARTTIRMALARINA ÜZÜLDÜK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan 2021 yılı fitre miktarına da eleştiri getiren Temel Karamollaoğlu, “2019 yılında fitre 23 TL'ydi. Geçen yıl ise 27 TL olarak fitre miktarı belirlenmişti. Bu yıl da enflasyon dikkate alınarak 28 TL olarak açıklandı. Bir yılda fitreyi yalnızca 1 TL arttırdılar. 2020'de yüzde 14,6 enflasyon oldu. Bu rakamı ben açıklamadım iktidar açıkladı. Sadece bu rakam üzerinden hesaplama yapılsaydı fitre miktarının 31 TL olması gerekirdi. Yine olumlu bakmaya çalışıyorum. Mutfak enflasyonunu dikkate alırsak yüzde 34 artış olması lazım. Ancak fitre bedeli yalnızca yüzde 4 arttı. Buna gerçekten çok üzüldük.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)