Temel Karamollaoğlu Yıllar Sonra Açıkladı: Kılıçdaroğlu'na Abdullah Gül'ü Önerdim Hemen Kabul Etti!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne ilişkin önemli bir gelişmeyi yıllar sonra açıkladı. Karamollaoğlu,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Abdullah Gül önerisini yaptığını ve önerisinin hemen kabul edildiğini söyledi.

Temel Karamollaoğlu Yıllar Sonra Açıkladı: Kılıçdaroğlu'na Abdullah Gül'ü Önerdim Hemen Kabul Etti!
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu son Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için Abdullah Gül'ün kendisi tarafından ortak aday olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na önerildiğini ve bu önerinin hemen kabul edildiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlui gazeteci Ruşen Çakır'ın sorularına yanıt verdi. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Temel Karamollaoğlu geçmişe yönelik ise pek bilinmeyen bir olayın detaylarını yıllar sonra açıkladı.

ABDULLAH GÜLÜ ÖNERDİM KILIÇDAROĞLU HEMEN KABUL ETTİ

Son Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesinde muhalefet aday belirlemek isterken ortak bir aday üzerinde görüşmeler yapıldığını söyleyen Temel Karamollaoğlu, “CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşmemizde ortak aday konusunu gündeme getirdik. Ben o görüşmeden ortak adayın Abdullah Gül olabileceğini söyledim. Kemal Kılıçdaroğlu da bu teklifimi hemen kabul etti.” dedi.

Yaşananlara ilişkin değerlendirmelerine devam eden Temel Karamollaoğlu, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül ismini kabul etmesinin bir nedeni vardır. O dönem bizim sistemi değiştirmek için bir hamle yapmamız gerekiyordu. Bu hamle de bir araya gelmeden yapılamıyordu. Bu nedenle teklifimiz kabul gördü.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile alakalı olarak muhalefet aday belirlemek için yoğun bir çaba göstermiş ve Abdullah Gül'e teklif götürülmüştü. Ancak sonra sonra mutabakat sağlanamayınca her parti kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkararak ikinci tura kalınması durumunda ikinci tura kalacak adayın desteklenmesi konusunda prensip anlaşmasına varmıştılar.

Emlak365.com
Yorumlar (0)