Ticaret Bakanı Mehmet Muş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Daha Önce Hangi Görevlerde Bulunmuştur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, nerelerde eğitim almıştır, daha önce hangi görevlerde bulunmuştur?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Daha Önce Hangi Görevlerde Bulunmuştur?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre kabine değişiklikleri yapıldı. Ticaret Bakanlığı görevinde bulunan Ruhsar Pekcan görevden alınarak yerine Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş kimdir? Ticaret Bakanı mehmet Muş daha önce hangi görevlerde bulunmuştur?

MEHMET MUŞ KİMDİR?

Ticaret Bakanı olarak görevlendirilen Mehmet Muş 1 Ocak 1982 tarihinde Trabzon'un Sürmene ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon'da tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimi için Trabzon'dan ayrılmıştır.

NERELERDE EĞİTİM ALMIŞTIR?

Ticaret Bakanı mehmet Muş lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü'nde almıştır. Lisans eğitiminin bitimi ile beraber yüksek lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmiştir. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

NERELERDE ÇALIŞMIŞTIR?

Türkiye'ye dönüşünde özel sektörde çeşitli firmalarda Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalışmıştır. Bu sırada Marmara Üniversitesi İktisat tarihi Anabilim Dalında Ekonomi doktorasını tamamlamıştır. Ardından ise siyasete girerek ana meşgalesini siyaset olarak belirlemiştir.

HANGİ GÖREVLERDE BULUNMUŞTUR?

Mehmet Muş 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti İstanbul milletvekili seçilerek TBMM'ye girmiştir. TBMM'de Dışişleri Komisyonu'nda görev yapmıştır. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde de bulunmuştur. Nato Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği, AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı vazifelerinde bulunmuştur. 27 Ağustos 2014'te Ekonomiden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olmuştur. AK Parti'de Grup Başkanvekilliği de yapmıştır. AK Parti'de çok etkin bir siyasetçidir. Özellikle siyasi krizlerde üstlendiği görevlerle dikkat çekmiştir. TBMM'de AK Parti'nin en çok söz alan siyasetçilerinden birisi olmuştur.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş evli ve bir çocuk babasıdır. Ayrıca çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Yorumlar (0)