Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler!

Dünyanın en çok izlenen ve hiç tartışmasız en çok sevilen çizgi filmleri arasında yer alan Simpsons kehanetleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Simpsons Trump kehaneti yine tuttu!

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler!

Çizgi film severlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alan Simpsons çizgi film dizisi son dönemde kehanetleri ile adından söz ettirerek popülaritesini arttırmıştı. Çizgi dizinin yayımlanan eski bölümlerinde ileriki yıllarda olacaklara dair çok sayıda kehanete yer verilirken bu kehanetlerin doğru çıkması da çizgi dizinin popülaritesini arttırdı. 

Koronavirüs salgını, kripto para birimleri ve Donald Trump'ın Amerika Devlet Başkanı seçileceği gibi pek çok kehaneti tutan dizide son olarak yine bir Trump kehaneti daha doğru çıktı. Bir çok önemli olayı daha yaşanmadan doğru bildikleri iddia edilen çizgi dizide yine kehanet iddiası tüm dünyada gündem olmayı başardı. 

SİMPSONS KEHANETLERİ TUTUYOR MU?

Tüm dünyanın en çok izlenen çizgi dizileri arasında ilk sıralarda yer alan Simpsons dizisi yeni kehanetleri ile yin arından söz ettirmeyi başardı. Daha önce Donald Trump'ın ABD Başkanı seçileceğini 2000 senesindeki bölümünde yer vermesiyle gündem olan dizi yine bir Trump kehaneti ile gündemi salladı. 

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler!

19 Mart 2000 senesinde yayımlanan bölümde Trump'ın ABD Başkanı seçildiği kehanetine yer verilirken bu kehanet Trump'ın 2015 senesinde seçilmesi ve 2016 senesinde göreve gelmesi ile tutmuştu. 

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler! - Resim : 2

Dizinin 1993'te yayınlanan bir bölümünde, Japonya'dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor. Yayımlanan bölümde bir kişi grip olduğu halde Çin'de bulunan fabrikada çalışmaya gidiyor ve meyve suyu kutusuna öksürüyor. Kutu ABD'ye gelirken hastalık tüm ülkeye yayılıyor. 

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler! - Resim : 3

Dizide bunun gibi çok sayıda kehanet yer alırken bunlardan biride henüz akıllı telefonlar icat edilmeden 1994 senesinde yayımlanan bir bölümde yer alan telefon görüntüsü oldu. 

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler! - Resim : 4

Telefonun üzerinde yer alan elma logosu bugün tüm dünyanın en çok satan akıllı telefon markalarından biri olan Apple tarafından kullanılıyor. 

Tüm dünya bunu konuşuyor Simpsons kehanetleri yine doğru çıktı 2015 yılında bildiler! - Resim : 5

SİMPSONS 2024 KEHANETLERİ! TRUMP YENİDEN BAŞKAN OLACAK MI?

Dizinin 2015 senesinde yayımlanan bölümünde Trump'ın yeniden 2024 seçimlerinde aday olacağını öngördüğü ortaya çıktı.

SONRAKİ HABER