Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi

KYK yurtları, yaz boyunca öğrencilere ücretsiz konaklama hizmeti verecek. İşte ücretsiz KYK yurtları listesi 2022.

Yaz boyunca ücretsiz hizmet verecek KYK yurtları listesi!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir önceki Kabine Toplantısı’nda yaz aylarında KYK yurtlarının öğrencilerin ücretsiz kullanımına açık tutulacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından bir de Gençlik ve Spor Bakanı’ndan 18-25 yaş arasındaki gençlere ücretsiz müzekart verileceği duyurulmuş ve böylelikle öğrencilerin hem konaklama bedeli olmadan hem de müzelere ücret ödemeden rahatça seyahat edebilmelerinin önü açılmıştı.

Sınav, staj, Cumhurbaşkanlığı staj programı vb. eğitim faaliyetleri nedeniyle yurtta kalmak isteyen öğrenciler için KYK yurtları yaz ayları boyunca açık olacak. Paylaşılan son dakika gelişmesine göre, yaz aylarında hangi yurtların açık olacağı duyuruldu. Yaz boyunca ücretsiz hizmet verecek KYK yurtlarının listesi paylaşıldı.

KYK yurtları yaz boyunca ücretsiz hizmet verecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere ücretsiz yurt müjdesi vermiş ve böylelikle yaz ayları boyunca Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarının rezervasyon yapılarak 18-25 yaş arasın gençlere ücretsiz konaklama sağlayacağı ifade edilmişti. 81 ilin tamamında belirlenen yurtlarda 15 Temmuz – 1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş arasındaki gençler ücretsiz bir şekilde yurtlarda kalabilecekler.

Ücretsiz KYK yurtları listesi paylaşıldı!

KYK yurtlarında sınav, staj, Cumhurbaşkanlığı staj programı gibi eğitim faaliyetleri nedeniyle başka bir şehirde kalması gereken tüm öğrenciler ücretsiz bir şekilde KYK yurtlarından faydalanabilecek.

İşte yaz boyunca ücretsiz hizmet verecek KYK yurtları listesi:

Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi

Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi - Resim : 2

Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi - Resim : 3

Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi - Resim : 4

Ücretsiz KYK yurtları hangisi, KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır? Ücretsiz KYK yurtları listesi - Resim : 5

KYK yurtlarına nasıl rezervasyon yapılır?

KYK yurtlarında ücretsiz olarak kalmak isteyen öğrencilerin sınav, staj belgesi gibi bir belge ile il müdürlüklerine ya da nöbetçi yurtlara başvuru yapması gerekiyor. Bu yurtlarda kalmak için yurdun öğrencisi olmak gerekmiyor. Yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir’deki nöbetçi yurtlarda yaşanabilecek yoğunluktan dolayı sadece yurtlara kayıtlı olan öğrenciler konaklayabilecek. Öğrenciler, yurtlarda kayıtlı değillerse ilgili belgeyi il müdürlüklerine ya da nöbetçi yurtlara teslim ederek ücretsiz yurt hizmetinden yararlanabilecekler.