Uçuşlarda korona virüs aşısı zorunlu mu olacak?

Avustralya'nın milli havayolu şirketi  Qantas CEO'su Alan Jean, önümüzeki dönemde koronavirüs aşısı bulunduğunda havaalanında her yolcunun aşı  yaptırması koşulunun olacağını dile getirdi.

Uçuşlarda korona virüs aşısı zorunlu mu olacak?

Avustralya'nın milli havayolu şirketi  Qantas CEO'su Alan Jean, önümüzeki dönemde koronavirüs aşısı bulunduğunda havaalanında her yolcunun aşı  yaptırması koşulunun olacağını dile getirdi. Alan Jones verdiği bir röportajda kişilerin uçağa binmeden önce mutlaka covid-19 aşısını yaptırdıklarına dair bir kanıt göstermelerini isteyeceklerini söyledi.

Avustralya'nın milli havayolu şirketi Qantas CEO'su Alan Jean, önümüzeki dönemde koronavirüs aşısı bulunduğunda havaalanında her yolcunun aşı yaptırması koşulunun olacağını dile getirdi. Alan Jones verdiği bir röportajda kişilerin uçağa binmeden önce mutlaka covid-19 aşısını yaptırdıklarına dair bir kanıt göstermelerini isteyeceklerini söyledi.Aşı Zorunlu Olacak Korona virüs Dünya'yı tüm hızıyla etkilemeye devam ederken ve birçok kişi bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenirken Avustralya'nın milli havayolu şirketinden şok eden bir karar çıktı. Çıkan bu kararda Jones iç hatlarda  buna gerek görülüp görülemeyeceği şu an için belli değil, fakat uluslararası uçuşlarda mutlaka kişilerin korona virüsü aşısının olmaları gerektiğini düşünüyoruz ve korona virüsü aşısı olan kişileri uçağa alacağız ve bunu zorunlu yapacağız dedi.Jones,  korona virüs aşısını zorunlu hale getiren ilk havayolu olmuş oldu.  Yapılan tahminlere göre diğer şirketlerde korona virüs aşısını zorunlu hale getirecek ve korona virüs aşısı olmayan kişileri uçağa alınmayacak.Jones  yaptığı açıklamada kendilerinin korona virüs aşısını zorunlu hale getirdiklerini ve başka şirketler de aynı düşüncede olduğunu, korona virüsü aşısını yaptırmayanları uçağa almayacaklarını söyledi.Yeni Zelanda Hava Yolları Air New Zelan da bir açıklama gerçekleştirdi. Sınırların ne zaman açılıp açılmayacağı henüz belli değil ve bu devlet tarafından bizlere bildirecek ve biz de işbirliği yaparak sınırları açacağız dedi.Şu an için ise bütün dünya tarafından aşının zorunlu hale getirilip getirilmediği merak ediliyor. Bu konu ile alakalı şu an için herhangi bir yasal durum söz konusu değil. Korona virüs aşısının tam anlamı ile bulunup insanlara vurulmaya başladıktan sonra bu konu konuşulacak. Korona virüs aşısı ile ilgili umut verici gelişmeler yaşanıyor ve son bulunan aşının ise %95 etkili olduğu söyleniyor.Jones bu konu hakkında yaptığı röportajda kendilerinin aşıyı zorunlu yapacaklarını ve başka şirketlerinde korona virüs aşısını zorunlu yapacaklarını dile getiriyor. Jones  bu zorunluluğu şimdilik sadece uluslararası uçuşlarda olacağını dile getirerek, yolculardan korona virüs aşısını olup olmadıklarına dair bir kanıt isteyeceklerini söylüyor. Bu konuyla alakalı başka ülkelerden de aşı zorunlu kalıp kalmayacaklar ı merak ediliyor.

 


Yorumlar (0)