Valilikten Korona Yasağı! Şehir Merkezi, Cami Önü, Durak, Park, Hastaneler Sigara İçmek Yasaklandı

Koronavirüs önlemleri kapsamında valiliklerden yeni kararlar gelmeye devam ediyor. Daha önce 65 yaş üzerine belli saatlerde toplu taşıma ve dışarı çıkma kısıtlaması getiren valiliklerin son önlemlerinden birisi de kent genelinde kalabalık ortamlarda sigara içilmesinin yasaklanması oldu.

Valilikten Korona Yasağı! Şehir Merkezi, Cami Önü, Durak, Park, Hastaneler Sigara İçmek Yasaklandı

Covid-19 salgınının daha geniş kitlelere yayılmasının engellenmesi adına İçişleri Bakanlığı genelgelerinin yanında il valiliklerinden de önemli kararlar geliyor. 

Bu kapsamda açıklanan yeni kararlardan bir tanesi de Kütahya Valiliği'nden geldi. Kütahya Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısında yeni kararlar alındığını duyurdu. Genel tedbir önlemlerinin devam edeceğinin vurgulandırğı toplantıda kentin kullanım yoğunluğu olan bölgelerinde sigara içilmesi yasaklandı. 

SİGARA İÇİLMESİ YASAKLANDI

Kütahya Valiliği'nden yapılan açıklamada kent genelinde maske kullanımının zorunlu olduğu vurgulandı. Ancak bu kuralın sigara içme bahanesiyle ihlal edildiğinin tespti edildiği ifade edildi. Bu kapsamda yeni önlemler alındığını duyuran valilik şu açıklamalarda bulundu. 

"İilimizde özellikle vatandaşlarımızın gün içerisinde toplu olarak bulunabilecekleri alanlar olan cami önleri, hastane bahçeleri, parklar gibi alanlar ile otobüs ve servis duraklarında toplum sağlığını korumak ve bulaşa sebep olunmaması maksadıyla sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi."

Valilik bunun dışında şehir merkez başta olmak üzere Atatürk Bulvarında, Adnan Menderes Bulvarında, Asım Gündüz Caddesinde, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Abdurrahman Karaa Bulvarı, Sevgi Yolu´nda, Saman Pazarında maskenin indirilerek sigara içilmesini yasakladığını duyurdu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)