Yapılan Son Düzenleme Sonrası BİM, A101, ŞOK, Migros Açılış Ve Kapanış Saatleri!

Türkiye'de koronavirüs yasaklarından çok sayıda işletme etkileniyor. Vatandaşların başını döndüren bu gelişme üzerine özellikle bakkalların ve marketlerin çalışma saatleri merak konusu oldu. Marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Yapılan Son Düzenleme Sonrası BİM, A101, ŞOK, Migros Açılış Ve Kapanış Saatleri!
Türkiye'de son uygulanan koronavirüs kısıtlamaları ile çok sayıda değişiklik bir arada geldi. Son kabine toplantısının ardından vatandaşlar neyin, ne zaman, ne şekilde değiştiğini takip etmekte zorlandılar. Değişiklikten etkilenenler arasında vatandaşların hemen hemen her gün kullandıkları marketler ve bakkallar da bulunuyor. Ramazan ayı içerisinde geçerli olacak mesai saatleri ve çalışma saatleri belirlendi.

MARKETLER VE BAKKALLARIN AÇILIŞ – KAPANIŞ SAATLERİ!

Marketler ve bakkallar için yapılan son düzenleme ile alakalı olarak İçişleri Bakanlığı'nın ilgili genelgesinde bilgi verildi. Buna göre Türkiye'nin 81 ilinde marketlerin ve bakkalların çalışma saatlerinin ana çerçevesi çizildi. Buna göre marketler ve bakkallar hafta içi günlerde sabah 07:00'da açılabilecekler ve 18:00'a kadar müşterilere hizmet verebilecekler. Bu saatte marketler kapatılacak ve sonraki sabaha kadar da kapalı kalacaklar. Marketlerin hafta içi günlük mesai saatleri 11 saat olabilecek. Aynı kurallar bakkallar için de geçerli olacak. Ancak zincir marketler için farklı bir uygulama yapılacak.

Hafta sonunda ise Türkiye genelinde iki gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Cumartesi ve pazar günleri marketler ve bakkallar 10:00'da açılacaklar ve 17:00'da kapanacaklar. Bu süreler içerisinde online satış yoluyla da satış yapılabilecek. Vatandaşlar i,se yalnızca evlerine yürüme mesafesinde bulunan marketlerden alışveriş yapabilecekler.

BİM, ŞOK, A101, MİGROS MESAİ SAATLERİ

İçişleri Bakanlığı zincir marketler için farklı bir uygulama devreye soktu. Bakkallar ve yerel marketler hafta içi saat 07:00'da açılabiliyorlar. Ancak zincir marketlerin açılış saati 10:00 olarak belirlendi. 10:00'da açılacak olan BİM, ŞOK ve A101 gibi marketler 18:00'a kadar müşterilere hizmet verebilecekler. Yani günde yalnızca 8 saat açık kalabilecekler. Hafta sonunda ise 10:00 ile 17:00 arasında hizmet verebilecekler. Bu uygulamanın Ramazan Bayramı'nın sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.
Yorumlar (0)