Yargıtay 60 KPSS puanı ile şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, mübaşir, hizmetli, temizlik görevlisi, teknisyen alımı 2022 ilanı yayımlandı!

Yargıtay personel alımı 2022 ilanı yayımlandı. Sözleşmeli personel alımı başvurusu için açılan çok sayıda pozisyon için 151 kişi işe alınacak. Yargıtay iş başvurusu nereden, nasıl yapılır, şoför alımı şartları, mübaşir alımı başvurusu linki ve detaylar haberimizde!

Yargıtay şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, mübaşir, hizmetli, personel alımı 2022 ilanı!

Devlet memuru olmak istiyorum diyen kişilerin sağlanan yan haklar ve yüksek maaş nedeniyle en çok tercih ettikleri kurumların başında yer alan Yargıtay Başkanlığı yeni personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda en çok başvuru yapılan pozisyonlar arasında ilk sıralarda yer alan şoför, temizlik elemanı, mübaşir, güvenlik ve koruma ile teknisyen pozisyonları da yer aldı. 

Yargıtay tarafından yayımlanan ilanda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2. maddesi gereğince 2020 yılı KPSS(B) grubu puanları üzerinden sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

YARGITAY BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI 2022 İLANI! SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Yargıtay sözleşmeli personeli alımı için beklenen duyuruyu yayımladı. Yayımlanan duyuru kapsamında 151 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edilirken başvuru tarihi 5 Eylül 2022 ve son başvuru tarihi ise 9 Eylül 2022 olarak ilan edildi. Başvurular r e-Devlet üzerinden “Yargıtay Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı adresinden, online olarak yapılacak.

Yargıtay 60 KPSS puanı ile şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, mübaşir, hizmetli, temizlik görevlisi, teknisyen alımı 2022 ilanı yayımlandı!

İlanın PDF formatına ve başvuru şartlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.. 

YARGITAY SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI İÇİN YAŞ ŞARTI KAÇ?

İş başvurusu yapmak isteyen adaylar için yaş şartı aranmakta olup 18 yaşını dolduran kişiler ve son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını aşmamış olmaları şartı ile başvuru yapabilecekler. KPSS puan şartı ise 60 puan olarak ilan edildi. 

SONRAKİ HABER