Yasaklar Geri Gelecek Mi? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Tam Kapanma Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan günlük vaka sayılarına bakıldığında yeni bir yükselme eğilimi olduğu görülüyor.

Yasaklar Geri Gelecek Mi? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Tam Kapanma Açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan günlük vaka sayılarına bakıldığında yeni bir yükselme eğilimi olduğu görülüyor. Uzmanların sık sık üzerinde durduğu ve üçüncü dalga uyarısında bulunduğu bu dönemde bazı illerde yaşanan artış oranı dikkat çekici seviyede.

Vaka sayılarında yaşanan artışların ardından Ankara ve İstanbul gibi kentlerde İl Hıfzıssıhha Kurulları toplanmış ve bazı ek kararlar açıklamışlardı. Salgın sürecine dair yaşanan bu döneme ilişkin bir açıklamada Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi.

TAM KAPANMA OLACAK MI? YASAKLAR GERİ Mİ GELİYOR?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Candaş Tolga Işık'ın programına konuk oldu. Burada çok sayıda konu başlığı hakkında kapsamlı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ayrıca kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Bu kapsamda bundan sonraki dönemlerde yeniden kapanma olur mu? sorusunu yanıtlayan İbrahim Kalın, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Tam kapanma ihtimalinin devam ettiğini vurgulayan Kalın konuşmasında tedbirlere uyulması durumunda vaka sayılarında yaşanan artışın önünün kesileceğini ifade etti.

İşte tam kapanma olacak mı? sorusuna Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan açıklama. "Vaka sayıları ve can kayıpları artarsa yeniden kapanma ihtimali var. Devletin aldığı tedbirlere vatandaş uyum sağlarsa anlamlı. İstediğimiz aşılama süreci zaman alacak. Tedbirleri elden bırakmadan yolumuza devam etmeliyiz. Bireysel olarak her ihmal toplumu etkiler."

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği hafta sonu öncesinde almış olduğu kararları kamuoyu ile paylaştı. İl genelinde vaka sayılarında yaşanan gelişmeler sonunda 15 Mart tarihinden sonra kent genelinde kafe, restorant, kıraathane, berber gibi işletmelere girişlerde HES kodu zorunluluğu olduğu duyuruldu.
Yorumlar (0)