Yılbaşı Bakanlık Genelgesi Belli Oldu! Kutlamalar, Açık İşyerleri, Sokağa Çıkma Yasağı

İçişleri Bakanlığı'nın yılbaşı genelgesi yayımlandı.

Yılbaşı Bakanlık Genelgesi Belli Oldu! Kutlamalar, Açık İşyerleri, Sokağa Çıkma Yasağı

İçişleri Bakanlığı'nın yılbaşı genelgesi yayımlandı. Bakanlık yılbaşında hangi kuralların nasıl uygulanacağını, hangi işyerlerinin açık olacağına dair listesi belli oldu. İşte yılbaşında uygulanacak tüm pandemi yasakları.

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine göndermiş olduğu yılbaşı yasakları belli oldu. Pandemi sürecinin etkileri, salgının hızlı yayılması ve ikinci dalga ile vaka sayılarının çok yüksek sayılara çıkması nedeniyle uygulanacak önlemler belli oldu. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN YILBAŞI GENELGESİ, PANDEMİ YASAKLARI

Yılbaşı gecesine ilişkin alınan kararlar kapsamında İçişleri Bakanlığı etkinliklere izin verilmeyeceğini duyurdu. Balo, kutlama ve diğer organizasyonlara dair kararda, "Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarında otel ve konaklama tesislerinin yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence/balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek"  bilgisi verildi. 

Ayrıca bakanlık söz konusu organizasyonları düzenleyen herhangi bir firmanın, tesisin yılbaşında yemekli-müzikli kutlama/eğlence programları yapılacağı yönünde kampanya veya reklam faaliyetlerinde bulunamayacağını duyurdu. 

Otellerde Uygulanacak Kurallar

İçişleri Bakanlığı otellerde, konaklama tesislerinde sokağa çıkma yasağı olan günlerde canlı müziğin olmayacağını duyurdu. bu tesislerde saat 22.00’den itibaren ise restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında kayıt dinletilmesi de dahil olmak üzere hiçbir şartta müzik yayınına izin verilmeyecek. Otellerin yemek saatlerinde pandemi kurallarına çok dikkat edilecek. 

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği yazısında ayrıca kolluk kuvvetlerinin otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda bulunan müşterilerin konaklama için bildirimde bulunulan kişiler arasında olup olmadığı kontrol edileceğinin vurgusunda bulundu. 

Yorumlar (0)