GÜNDEM

Yoğun Kar Yağışı Başlıyor! Meteoroloji Saat Vererek Bölge Bölge Uyardı! İstanbul'a Kar Yağacak Mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu geceden itibaren yeni bir soğuk hava dalgası Trakya üzerinden yurda giriş yapacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu geceden itibaren yeni bir soğuk hava dalgası Trakya üzerinden yurda giriş yapacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Bu gece saatlerinden itibaren yeni bir soğuk hava sistemi Trakya üzerinden Türkiye’ye giriş yapacak. Buna bağlı olarak sıcaklıklar önemli ölçüde düşecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin yaptığı son değerlendirmeye göre bugün ülkenin kuzey ve batı bölgeleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara’nın batısı, Ege kıyıları, Batı Akdeniz, Kastamonu, Çankırı, Karabük, Ankara, Kırıkkale, Zonguldak ve Bartın’da yağışlar etkili olacak. Genellikle sağanak şeklinde olacak olan bu yağışlar Ege ve Batı Akdeniz’de gök gürültülü sağanak yağış olacak. Gece saatlerinden itibaren ise Trakya ile Çanakkale’de kar yağışları başlayacak.

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

İstanbul’a kar yağıp yağmayacağı da Meteoroloji tarafından açıklandı. Buna göre İstanbul’da yarın ve perşembe günü karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. Cuma günü ise kar yağışları yerini yağmura bırakacak.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK Mİ?

Hava sıcaklıkları konusunda da bilgi veren Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun doğusunda sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağını bildirdi. Diğer bölgelerdeise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ancak bu geceden itibaren Trakya’dan başlayarak sıcaklıklar mevsim normallerinin altına inecek.

BUZLANMA VE DON UYARISI!

Buzlanma ve don uyarısı da yapan Meteoroloji, İç Anadolu’Nun doğusu ile Doğuz Anadolu’ya dikkat çekti. Bu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayları meydana gelecek. Yaşanılabilecek olan olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

ÇIĞ FELAKETİNE DİKKAT!

Çığ uyarısı da yapan Meteoroloji, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yükseklerinden kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ meydana gelebileceğini bildirdi. Olası bir çığ felaketine karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir