Yöneylem son seçim anketi sonuçlarını açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adaylar karşısında kaybediyor

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler için geri sayım başlarken son anket sonuçları da yakından takip ediliyor. Yöneylem araştırması açıklandı! İşte partilerin son oy oranları! Kim Cumhurbaşkanı seçilecek?

Son anket sonuçları: Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adaylar karşısında kaybediyor

Ekonomide yaşanan sorunlar siyasette erken seçim çağrılarının yapılmasına neden olurken 2023 genel seçimleri öncesi partilerin son oy oranları ile Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçları açıklandı. Yöneylem Araştırma Şirketi tarafından açıklanan son anket sonuçları ile oldukça çarpıcı rakamlara yer verildi. 

Özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçları bölümünde açıklanan veriler kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalması durumunda ankete katılan kişiler arasında yapılan araştırmada Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 adaya karşı seçim yarışında geride kalmış görünüyor. İşte Yöneylem araştırması ile elde edilen son anket sonuçları! 

SON ANKET SONUÇLARI! YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI BU PAZAR SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, PARTİLERİN AK PARTİ'NİN, CHP'NİN, İYİ PARTİ'NİN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

27 ilde 2 bin 400 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen son anket sonuçları Yöneylem Araştırma Şirketi tarafından yayımlandı. Yayımlanan anket sonuçlarına göre 28 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete katılan kişilerin tercihlerine göre elde edilen veriler paylaşıldı. 

Yöneylem son seçim anketi sonuçlarını açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adaylar karşısında kaybediyor

Bu pazar milletvekilliği seçimi olsa başlığı ile açıklanan anket sonuçlarında kararsızlar dağıtılmadan önce Cumhur İttifakı oy oranı yüzde 28,4 olarak belirlenirken Millet İttifakı oy oranı ise yüzde 35,4 olarak gerçekleşti. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra partilerin oy oranları ise şu şekilde gerçekleşti;

AK Parti son oy oranı yüzde 29.6

CHP son oy oranı yüzde 29.4

İYİ Parti son oy oranı yüzde 14.9

HDP son oy oranı yüzde 9.1

MHP son oy oranı yüzde 6

Zafer Partisi son oy oranı yüzde 2.5

Yeniden Refah Partisi son oy oranı yüzde 2.3

DEVA Partisisin oy oranı yüzde 2.2

Yöneylem son seçim anketi sonuçlarını açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adaylar karşısında kaybediyor - Resim : 2

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ANKETİ SONUÇLARI! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KEMAL KILIÇDAROĞLU, EKREM İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAŞ'IN OY ORANLARI YÜZDE KAÇ, KİM CUMHURBAŞKANI SEÇİLİR?

Açıklanan ankete göre Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda adayların oy verecekleri kişilerde belirlendi. Açıklanan anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle bir durumda Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş karşısında seçimi kaybediyor. En büyük oy farkı ise Mansur Yavaş ile yapılacak olan tercih sonucunda ortaya çıkıyor.