Güngören Belediyesi Önünde Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Eylemi!

İstanbul'un en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerinin itirazları devam ediyor. Yerinde dönüşüm taleplerini yenileyen hak sahipleri bu seferde Güngören Belediyesi önünde toplantı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 18.06.2021 - 14:31 18.06.2021 - 14:31

Güngören Belediyesi önünde toplanan Tozkoparan Mahallesi sakinleri bir kere daha kentsel dönüşü projesine itiraz etmek için bir araya geldi. Belediye önünde toplanan mahalle sakinleri açtıkları pankartlar ile sözleşme taleplerini bir kere daha dile getirdileri. 

TOZKOPARAN MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE NEDEN İTİRAZ EDİYORLAR?

İstanbul'da kentsel dönüşümün en sıkıntılı ve sorunlu ilerlediği bölgeler arasında yer alan Tozkoporan Kentsel Dönüşüm projesinde tartışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üstlenilen projede Tozkoparan Mahallesi riskli alan ilan edilmiş, bölgede bulunan taşınmazlar için bakanlık tarafından tebligat gönderilmiş ve evlerin boşaltılması istenmişti. 

Evlerin boşaltılması için tanınan sürenin dolmasına rağmen evlerini boşaltmayan kişiler için ise zorla yıkım kararı uygulamasına geçilmiş, evlerde oturan kişiler olmasına rağmen yasal prosedür gereği doğalgaz, elektrik, su ve internet aboneliği gibi abonelikler sonlandırılarak kesilmeye başlanmıştı. Evlerini boşaltmak istemeyen ve kentsel dönüşüme itiraz eden ev sahiplerinin eylemleri bugünde devam etti. 

Daha önce Barış Parkında toplanan eylemciler bu seferde Güngören Belediyesi önünde toplanarak itirazlarını dile getirdi ve seslerini duyurmaya çalıştı. Güngören Belediyesi kentsel dönüşüm ofisi önünde toplanan eylemciler rantsal dönüşüm yapıldığı iddialarını tekrarlayarak polisle halkın karşı karşıya getirildiğini savunarak evlerinin yerine ev istediklerini ve yerinde kentsel dönüşüm yapılması taleplerini bir kere daha dile getirdiler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@