Güngören Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Emlak Konut İmzayı Attı!

İstanbul'da kentsel dönüşümün en sancılı ilerlediği bölgelerden biri olan Tozkoparan Mahallesi için kritik imzalar atıldı. Emlak Konut GYO 2. etap için sözleşme imzaladı!

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 16:54 02.09.2021 - 16:55 Gülcan Özer

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO tarafından yapılan açıklama ile İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi için sözleşme imzalandığı duyuruldu. Yapılan açıklama ile Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. - İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı yüklenici firma olarak inşatı gerçekleştirecek. 

Hatırlanacağı üzere T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) arasında "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalanmıştı. Bu protokol kapsamında İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşini bakanlık adına Emlak Konut üstlenmişti. 

İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi İçin İmzalar Atıldı! 

Projenin yapımını gerçekleştirme sözü veren Emlak Konut GYO tarafından 31 Ağustos 2021 tarihinde atılan imzalar kapsamında Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. - İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ile İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi İçin anlaşma sağlandı.

emlak-konut-gyo-kap-açıklaması

169 MİLYON 490 BİN TL İHALE BEDELİ İLE SÖZLEŞME İMZALANDI! 

Yapılan açıklamada sözleşmenin bedeli 169 milyon 490 bin TL olarak ilan edildi. Projede Tozkoparan Mahallesi sakinleri tarafından yapılan itirazlar ile ilk etapta yıkım kararı durdurulmuştu. İstanbul'da kentsel dönüşümün en sorunlu ilerlediği bölgelerden biri olan Tozkoparan Mahallesi rant tartışmaları nedeni ile sürekli engellenen projeler ile gündeme gelmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@