Gurbetten Türkiye'ye Acı Haber! Belçika'da İki Türk Vatandaşı Koronavirüsten Hayatını Kaybetti! Koronavirüsten Vefat Eden Vatandaşların Memleketleri Belli Oldu

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve önce tüm Çin'e ardından bütün dünyaya yayılan koronavirüs ölüm saçmaya devam ediyor.

GÜNDEM 24.03.2020 - 01:45 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve önce tüm Çin'e ardından bütün dünyaya yayılan koronavirüs ölüm saçmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Belçika'da yaşayan iki Türk vatandaşı koronavirüs hastalığı sebebiyle hayatlarını kaybettiler.

Çin'de ortaya çıktıktan sonra büyük bir yayılım gösteren ölümcül salgın koronavirüs sebebiyle gerçekleşen vefatlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye'de toplam 37 vatandaş bu salgın sebebiyle yaşamlarını kaybederken her gün gurbetçi vatandaşlardan kötü haberler geliyor.



Edinilen bilgilere göre Belçika'da yaşayan iki Türk vatandaşı koronavirüs sebebiyle hayatlarını kaybettiler. Belçikalı yetkililerin yaptığı açıklamaya göre vefat eden vatandaşlardan birisi 59 yaşında diğeri de 74 yaşındaydı.



Koronavirüsten vefat eden vatandaşların Türkiye'de hangi şehirden oldukları da öğrenildi. Buna göre, 59 yaşında koronavirüsten vefat eden Türk vatandaşı Erzincan nüfusuna kayıtlı bulunuyor. 74 yaşında hayatını kaybeden vatandaşın ise Ağrı nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.



Ağrılı olan ve koronavirüsten vefat eden 74 yaşındaki vatandaşın cenazesinin Türkiye'ye gönderileceği iddia edildi.



Öte yandan Belçika'da çok sayıda Türk vatandaşında koronavirüs tespit edildiği ve tedavi altına alındıkları belirtildi.











Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@