Gürültü Yapan Komşu Hakkında Yargıtay Emsal Karar Verdi!

Çok katlı binalarda yaşanan en büyük sorunlardan biri olan gürültü yapan komşu sorunu hakkında Yargıtay emsal karara imza attı. Binalarda yaşayanlar dikkat!!!

EMLAK TERİMLERİ 10.02.2019 - 12:30 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Çok katlı binalarda yaşanan en büyük sorunlardan biri olan gürültü yapan komşu sorunu hakkında Yargıtay emsal karara imza attı. Binalarda yaşayanlar dikkat!!!

Komşular arasında yaşanan tartışmaların nedenleri arasında en üst sıralarda yer alan komşunun gürültü yapması konusunda Yargıtay emsal bir karar aldı. Sürekli gürültü çıkaran ve komşularını rahatsız eden kişi hakkında Yargıtay 3 bin lira manevi tazminat ödemesi konusunda karara imza attı. Gürültü Yapan Komşuya 3 Bin Lira Ceza Kesildi!Söz konusu olayda bina sakinleri sürekli olarak gürültü yapan komşularını şikayet ederek mahkemeye verdi. Şikayetçi olan komşu sürekli olarak gürültü yapan komşusunu mahkemeye verdi. Mahkeme gürültü yaparak sürekli olarak komşularına rahatsızlık veren kat malikini 3 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti. Davalı taraf kararı temyiz etti ancak Yargıtay'da verilen kararı haklı buldu ve cezayı onadı. Böylelikle gürültü yapan komşuya dava açmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri emsal bir karara imza atılmış oldu. Saat 19:00 İle 07:00 Saatleri Arasında Matkap Çalıştırmak Bile Yasak!Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı da gürültü yapan komşuyu şikayet konusunda açıklama yaparak saat 19:00 ile 07:00 arasında matkap ve gürültü yapan benzer aletlerin kullanımının yasak olduğunu duyurdu. Açıklamada 2559 Sayılı Polis Vazife ve Salâhiyet Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ve 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümleri çerçevesinde yürürlüğe konulan Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ile gürültü yapmanın suç olduğunun altı çizildi. Türk Ceza Kanununun 123 ve 183'üncü maddelerine göre 'kişilerin huzur ve sükununu bozma ve gürültüye sebep olma'nın suç olduğu bir kere daha hatırlatılırken komşuluk ilişkileri içerisinde tarafların birbirlerinin haklarına saygılı olmaları istendi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@