GYODER Başkanı Yetgin'den Sektöre İlişkin Önemli Açıklamalar!

Sektörün en önemli çatı derneklerinden biri olan GYODER'in başkanı Feyzullah Yetgin Bloomberg kanalında yayımlanan Emlak Analiz programına katıldı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GYODER Başkanı Yetgin'den Sektöre İlişkin Önemli Açıklamalar!

Sektörün en önemli çatı derneklerinden biri olan GYODER'in başkanı Feyzullah Yetgin Bloomberg kanalında yayımlanan Emlak Analiz programına katıldı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bloomberg kanalında yayımlanan Emlak Analiz programına katılan GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin konut sektöründe yaşanan daralmayı değerlendirdi.Büyümenin sektörel dağılımı verilerinde konut sektöründe yaşanan ciddi daralmaya dikkat çekilen programda inşaat sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.Konut Sektörü Neden Daraldı, Ev Satışları Neden Düştü?İnşaat sektörünün Gayri Safi Yurtiçi Hasıladan aldığı payın düşüşüne dikkat çekilirken yine yükselen konut kredisi faiz oranları da yaşanan yüzde 5,3 oranındaki ciddi daralmaya neden oldu. Yaşanan daralmanın Aralık ayında da devam edeceği öngörüsü paylaşıldı.GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin yapmış olduğu açıklamasında "Rakamlara baktığımızda 2017 yılı ile kıyaslandığında 2018 yılı ile rakamların başa baş olduğu görünüyor. Bu aslında bize konut sektörünün ne kadar sürdürülebilir olduğunu gösteriyor. Konut satış rakamları hem birinci el konut satışlarında hem de ikinci el konut satışlarında artmaya devam ediyor.Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan artış nedeni ile bizler kendimiz 0,98 faiz oranı ile satış yapmaya başladık. Yabancıya konut satışı çok önemli. 2018 yılında yerimizden satış yaptık ancak 2019 yılında yabancıya konut satışı konusunda daha aktif bir rol üstleneceğiz ve önümüzdeki yıl dış piyasalara açılarak fuarlara aktif olarak katılacağız ve pazarlama faaliyetlerini arttırıyoruz.Bugün ev alan yabancılar şartları taşımaları durumunda 2 ay içerisinde Türk vatandaşlığı alıyor" dedi.Konut Satışlarının Hızlanması İçin Kredi Faiz İndirimi Yapılmalı!GYODER Başkanı Yetgin yapmış olduğu açıklamasında konut satışlarının yeniden hızlanması için mutlaka kredi faiz oranlarının yüzde 1 seviyesine çekilmesi gerektiğini belirtirken konut satışlarının faizdeki değişime olan duyarlılığını vurguladı.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"