GYODER Yabancılara Konut Satışı İçin Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor!

Türkiye'nin en büyük çatı derneklerinden biri olan GYODER, konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesi için uygulanan sınırın 250 bin dolara çekilmesi ile harekete geçti.

Emlak Haberleri 27.09.2018 - 09:53 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük çatı derneklerinden biri olan GYODER, konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesi için uygulanan sınırın 250 bin dolara çekilmesi ile harekete geçti.

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin hükümet tarafından uzun süredir beklenen yasal düzenlemenin yapılmasının ardından yurtdışına açılma kararı aldıklarını duyurdu. Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına da değinen Yetgin kampanyanın yoğun ilgi görmeye devam ettiğini söyleyerek konut satışlarının olumlu bir yükseliş yaşadığını söyledi. İnşaat Sektöründe İstediğimiz Hareketliliği Yakaladık! Yetgin Emlak Konut olarak düzenlenen Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası hakkında da açıklamalarda bulunarak "Türkiye için Kazanç Vakti kampanyasının hem vatandaş hem sektör açısından önemli avantajlar içeriyor.Sektörde ciddi bir hareketlilik, ekonomide pozitif bir hava yaratıyor. Gayrimenkul sektörü temsilcileri olarak, son dönemde yaşanan maliyet artışları ve ekonomik dalgalanmaların etkilerine rağmen, ülkemize olan sorumluluk bilinci ile daha çok çalışarak ve üreterek ekonomimize sağladığımız katma değeri artıracağız.Türk halkının gayrimenkul sahibi olmak gibi bir alışkanlığı var. Bu eğilimi, tasarruf, sosyal güvenlik sistemi bağlamında da değerlendirdiğimizde bir yandan da mecburiyet var. Bugün gayrimenkul sektöründe, orta ve orta alt gruba ait konut ihtiyacı oldukça yoğun olarak sürüyor. İşte bu tarihi kampanya, çok geniş bir kesime çok cazip koşullarda ev alma imkanı sağladı. Özellikle bekle-gör durumundaki konut alıcılarını harekete geçirdi" dedi. GYODER Yurtdışına AçılacakYetgin "Vatandaşlık hakkı, dünyanın birçok ülkesinde yabancı yatırımcıyı çekmek ve gayrimenkul satışlarını teşvik etmek için uygulanan bir yöntem. Türkiye bulunduğu coğrafyada; istikrarlı yönetimi, doğal, kültürel zenginlikleri, ulaşım imkanları, yeni yapılan köprüleri, havalimanları ve otoyollarının yanı sıra gelişen turizm, perakende, eğlence, fuar ve kongre turizmi ile çok cazip bir konumda.Özellikle İstanbul, marka şehir olarak dünyanın dört bir yanından yatırımcıların ilgisini çekiyor. İstanbul'un finans merkezi olması için yapılan çalışmaların daha da somutlaşması ve altyapı projeleri bu ilgiyi artırıyor." dedi ve GYODER olarak yurtdışına açılmayı planladıklarını söyledi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@