GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Seçilen Mehmet Kalyoncu Kimdir, Nerelidir?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da katılımları ile gerçekleştirilen 21. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı kapsamında GYODER Yönetim Kurulu ve Başkanı belirlendi. GYODER Başkanı seçilen Mehmet Kalyoncu kimdir, nerelidir?

EMLAK HABERLERİ 23.06.2021 - 13:43 23.06.2021 - 13:43

GYODER (Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği) 21. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Yapılan toplantı kapsamında Türkiye'nin en büyük çatı kuruluşları arasında yer alan GYODER'in hem yeni yönetim kurulu üyesi hem de yönetim kurulu üyesi başkanı oldu. GYODER Yönetim Kurulu Başkaın bir önceki dönemde olduğu gibi yine Kalyon İnşaat'tan Mehmet Kalyoncu oldu. 

MEHMET KALYONCU KİMDİR, NERELİDİR?

Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu üyesi de olan Mehmet Kalyoncu Gaziantep doğumludur. Eğitimini lise dönemine kadar İstanbul'da tamamlayan Mehmet Kalyoncu Ümraniye Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Oxford Üniversitesi St Hugh’s College'de eğitimine devam etti. 

Oxford Üniversitesi St Hugh’s College tarafından verilen akademik programa Türkiye'den davet edilen ilk öğrencidir. Rönesans mimarisi konusunda bu dönemde çok sayıda araştırma gerçekleştirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra ziyaretçi öğrenci olarak Architectural Association ve Illinois Institute of Technology'de eğitimini sürdürdü. 

Eğitim dönemi boyunca işin mutfağında pişmek adına çok sayıda firmada stajyer olarak çalıştı ve gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Mezun olduktan sonra Kalyon İnşaat grubunun çeşitli firmalarında farklı kademelerde görevler üstlendi. Kalyon Grup yönetim kurulu üyesi, İstanbul Yeni Havalimanı projesinde İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmekte olan Mehmet Kalyoncu evli ve 2 çocuk babasıdır.

GYODER YÖNETİM KURULU LİSTESİ 

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu

Başkan Yardımcısı Neşecan Çekici 

Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegill 

Başkan Yardımcısı Sertaç Karaoğlu 

Başkan Yardımcısı Tuğra Gönden 

Avi Alkaş 

Vedat Aşçı 

İnanç Kabadayı 

Hakan Gedikli 

Zeki Akbal 

Ahmet Cangöz 

Murat Kader 

Hasan K. Bolat 

Cem Yılmaz 

Özen Kuzu 

Mert Boysanoğlu 

Yağmur Yaşar 

Musa Aykaç 

Umut Durbakayım 

Zeynep Torun 

Mustafa Özkan 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@