Haber ABD'den Geldi! Benzin Motorin LPG Litre Fiyatlarına HaftayaDev İndirim Mi Gelecek?

ABD Başkanı Biden akaryakıt ve enerji fiyatlarına dair açıklamada bulundu. Biden'ın açıklaması sonrası ise akaryakıt fiyatlarında yeni indirim olup olmayacağı merak ediliyor.

Finans 05.11.2021 - 23:08 05.11.2021 - 23:08 Mustafa KARAGÖZ

Enerji fiyatlarında yaşanan artışların ardından küresel piyasalarda benzin ve motorin fiyatları çok yükseldi. Zamların Türkiye'de de pompaya yansımasıyla sürücüler ekonomik olarak zorlandılar. Beklenti ise fiyatların düşürülmesi ve indirimlerin benzin, motorin ve LPG litre fiyatlarına yansıması. 

ABD'DEN PETROL FİYATLARINA KARŞI ADIM 

ABD Başkanı Joe Biden, petrol fiyatlarında hızlı yükselişe neden olarak OPEC üyelerinin ve Rusya'nın daha fazla petrol pompalamayı reddetmelerini gösterdi. İklim Zirvesi kapsamında bir konuşma yapan Biden tedarik zincirinde yaşanan sorunları da fiyatların artışına neden olarak gösterdi. 

Bu açıklamanın ardından ise ABD'nin bu alanda adım atacağı ve fiyatların düşebileceği değerlendirilmişti. 

Ancak petrol fiyatları yeniden yükseldi. Biden'ın açıklamasına rağmen petrol fiyatlarının yükselmesinde OPEC+’ın kademeli üretimi artırma planına devam etme kararı etkili oldu. 

Beyaz Saray'dan Açıklama

Fiyatların yükselmesiyle birlikte ABD'den bir açıklma geldi. Beyaz Saray'da konuşan bir Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü ABD'nin yüksek fiyatlarla mücadele için tüm araçları değerlendirdiğini söyledi.

BENZİN MOTORİN LPG FİYATLARINA İNDİRİM

ABD'den gelen kararlı açıklamaların benzin fiyatlarında indirime neden olabileceği şeklinde yorumlandı. Özellikle ABD'nin üretim konusunda atabileceği adımlar ve diğer ilişkileri ile fiyatların düşebileceği ve önümüzdeki haftalarda benzin başta olmak üzere tüm akaryakıt ürünlerinde indirim olabileceği şeklinde değerlendirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@