Hafta Başında Faiz İndirim Haberi! Kampanyalı Kampanyasız Tüm Konut Kredileri

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için yeni haftanın kampanyaları, güncel faiz oranları ve kampanyalı kampanyasız ürünlerin tamamını araştırdık. İşte yeni haftada ev alacaklar için maliyetler.

Finans 15.11.2021 - 08:54 15.11.2021 - 08:54 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi kullanmak isteyenler kamu bankalarının, özel bankaların yada katılım bankalarının kampanyalı kampanyasız kredi ve finansman ürünlerinin maliyetlerini yakından takip ediyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların en uygun kampanyalarını ve standart kampanyasız oranlarını derledik. 

KAMPANYALI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kampanyalı konut kredilerinde ilk sırada, Türkiye Finans Katılım Bankası'nın kendi evini alacaklar için sunduğu konut finansmanı bulunuyor. Banka kampanyasıyla 60 ay vadeli finansman için 0.69, 120 ay vadeli finansman için 0.79 kar payı oranı sağlıyor. 

Kampanyalı konut finansmanı ürünlerinde ikinci sırada Vakıfbank ve Ziraat Bankası bulunuyor. İki bankada yeşil ev konut kredisi sağlıyorlar. İki kamu bankası bu oranı A sınıfı enerji kimliği olan evler için veriyor. 

Katılım bankalarında bir diğer oran ise yüzde 1.32. Kuveyt Türk bankacılık ürünleri kullanan müşterilerine yüzde 1.32 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. 

KAMPANYASIZ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kampanyasız konut kredisi kullanacaklar için faiz oranları yüzde 1.29 seviyesinde bulunuyor. Standart özelliklerle 120 ay vadeli konut kredisi için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yüzde 1.29 faiz oranı sunuyor. 

Özel bankaların kampanyasız konut kredilerine bakıldığında İş Bankası ilk sırada yer alıyor. Banka müşterilerinin ev alımlarına 120 ay vadeli ve 1.38 faiz oranlı kredisiyle aracılık ediyor. Akbank konut kredisi yeni hafta başında yüzde 1.39 seviyesinde yer alıyor. Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1.44 faiz oranıyla ev alımı sağlıyor. 

Katılım Bankaları da son dönemde indirime gittiler. Emlak Katılım Bankası yüzde 1.34, Vakıf Katılım Bankası yüzde 1.37, Albaraka Türk Katılım Bankası ise yüzde 1.41 kar payı ile 120 ay vadeli finansman sağlıyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@