Hafta Sonu Planlarını İptal Edin! Meteorolojiden 23 ile Kuvvetli Yağış ve Toz Taşınımı Uyarısı

Mayıs yağmurları için Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni alarmı duyurdu. 23 ilde Cumartesi, Pazar günü gök gürültülü sağanak yağış ve toz taşınımı uyarısı geldi.

Gündem 13.05.2022 - 22:50 13.05.2022 - 22:53 Gülcan Özer

Küresel iklim değişikliği nedeniyle mevsimlerde yaşanan kaymalar devam ederken Mayıs ayının ortalarına gelinmesine rağmen beklenen bahar gelmemişti. Havalar Perşembe gününden itibaren ısınmaya başlarken yaz özlemi duyan kişiler hafta sonu için planlar yapmaya başlamıştı. 

Ancak, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika hava durumu tahmin raporu açıklaması ile plan yapan kişilere kötü haber verildi. MGM hava durumu tahmin raporu ile 23 ilde yaşayan kişilere gök gürültülü sağanak yağış ve toz taşınımı uyarısı yapıldı. 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI: BU HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR VAR MI, YAĞIŞ OLACAK MI?

MGM hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan raporda pek çok ilde gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapılırken bazı illerde ise toz taşınımı uyarısı geldi. Cumartesi günü yayımlanan hava durumu tahmin raporu ile İç Anadolu`nun kuzeyi, Batı Karadeniz`in iç kesimleri ile Ege`nin iç kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ilan edildi. cumartesi hava durumu-1

Yağışlar Pazar günü yurt geneline yayılacak ve pek çok ilde etkisini gösterecek. 

pazar hava durumu

PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK, BU PAZAR YAĞIŞ VAR MI?

Evet, Pazar günü hava sıcaklıkları artarken yağışlar da etkisini arttıracak. Orta ve Batı Karadeniz`in kıyı kesimleri ile Ege`nın kıyı kesimleri dışında kalan yerlerde yağış meydana gelirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde toz taşınımı etkili olacak. Yağışların önümüzdeki haftada süreceği belirtiliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@