Haftalık 1000 Dolar! Yana Döne İşçi Arıyorlar Şartlar Kolaylaştırıldı Başvuran Kalmadı

Körfez'de bulunan turistik merkezlere yabancı işçi alınacak. Türk çalışanlarda işçi alımları için başvuru yapabilecekler. Mesleğe göre değişen maaşlar haftalık 1000 Dolara kadar çıkıyor.

Haftalık 1000 Dolar! Yana Döne İşçi Arıyorlar Şartlar Kolaylaştırıldı Başvuran Kalmadı

Katar, Birleşik Arap Emirlikler, Kuveyt gibi körfez ülkeleri çok sayıda alanda yabancı personel ihtiyacı duyuyolar. Dünyada yaşanan tedarik sorunu ve pandemi şartları nedeniyle derinleşen personel sorunu ise daha kolay başvuru şartları ile aşılmaya çalışılıyor.

Ülkeler ayrıca çalışanlarına yüksek maaş fırsatları, kalacak yer ve ek olanaklarda sunuyor. Yurtdışında dolar ile maaş almak isteyenler için güncel iş ilanlarını araştırdık. İşte temel detaylar.

2022 YILI YURTDIŞI İŞ İLANLARI KUVEYT KATAR BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ DUBAİ

Yurtdışında çalışmak isteyenler için çok sayıda meslekte iş ilanı bulmak. Körfez ülkelerinde özellikle bazı meslek gruplarında yurtdışı işçiler hakim Bu alanlarda çalışmak isteyecek olanlar yüksek kazanç elde edebilirler.

Zengin körfez ülkelerinde genellikle hizmet sektörü ile turimz sektörü çok ileri seviyededi. Bunun yanında kimya, petrol, enerji ve inşaat sektörleri de parlayan yıldızlar olarak gösterilir. Bu sektörlerde yabancı işçiler çok kolay bir şekilde iş bulabilirler.

haftalık-1000-dolar-iş-ilanı

Genel Olarak Açık İş Kadroları

Yurtdışında çalışmak isteyenler için ilan edilen sektörlerde öne çıkan iş ilanları; garson, komi, aşçı yardımcısı, şef garson, aşçı, danışma personeli, karşılama görevlisi, inşaat işçisi, imalat işçisi, tekniker, teknisyen, mühendis, yolcu şoförü, makam şoförü, yük taşımacılığı, vasıfız personel, temizlik personelleri, inşaat sektöründe özel meslek grupları sıvacı, boyacı gibi, enerji alanında hem teknik personeller hem işçi kadroları, fabrika sanayi işçileri.

haftalık-1000-dolar-iş-ilanı-3

MAAŞ OLANAKLARI ÇOK DEĞİŞKEN

Aranan meslek gruplarında çalışmak isteyenlere yurtdışında haftalık 1000 dolar aylık 4000 dolar maaş ödemesi çok rahat yapılıyor. Ayrıca aranan meslekler özel gereksinim öğrenim gerektiren bir kadro ise mühendis, tekniker, sağlık personeli maaşlar çok daha yüksek oluyor.

En az ödeme ise genellikle haftalık 550 Dolar ile 600 dolar bandında bulunuyor. Bu maaş imkanları da aylık en az 2200 dolar ile 2500 maaş anlamına geliyor.

DİĞER ÜLKELERDEN BAŞVURULAR AZALDI

Pandemi şartları ve kış dönemi nedeniyle yurtdışından yapılan başvurularda azaldı. Bu dönemde Türkiye'den yapılacak olan başvuruların şansları da artıyor.

haftalık-1000-dolar-iş-ilanı-2

İŞ BAŞVURULARINDA EN ÖNEMLİ HUSUS

İşçi alımlarında yabancı dil şartı çok aranmasa da garson, danışma, turizm alanlarında İngilizce bilmek gerekir. Ayrıca temel düzeyde Arapça bilinmesi de çok önemli avantaj sağlayacak. İş Başvurusu yapmak isteyenler bu ülkelerde faaliyet gösteren uluslararası iş arama bulma sitelerini takip edecekler. Siteler üzerinden bulunan iş ilanlarına firmalar ile iletişime geçerek başvuru yapılabilir.

SONRAKİ HABER