Haftalık Hisse Önerileri Ve Borsa Yorumları! Ahlatcı Yatırım Hangi Hisse Senetlerini Önerdi?

Borsa yatırımcıları son güncel borsa yorumlarını ve hisse önerilerini yakından takip ediyorlar. Bu hafta hangi hisselere yatırım yapılmalı, al tavsiyesi verilen hisseler hangileri?

Finans 11.10.2021 - 03:00 11.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonominini en önemli göstergelerinden birisi Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'ndeki işlemler oluyor. Borsa üzerinden yatırımlarını değerlendirenler daha çok getiri sağlayacakları hisse senetlerini tahmin edebilmek için çeşitli parametreleri inceliyorlar. Olağan veri akışları, yabancıların borsaya yaptıkları girişler, genel ekonomik gelişmeler ve şirket performansları üzerinden fiyatlanan hisse senetleri yatırımcılara ciddi kazançlar getirebildiği gibi ciddi kayıplar da verdirebiliyor. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ!

Borsada daha çok kazanmak ve varlıklarını arttırmak isteyen yatırımcılar borsa yorumlarına ve hisse önerilerine çok daha fazla önem veriyorlar. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde işlem göre hisse senetleri ile alakalı olarak yatırım şirketleri de hisse önerilerini içeren bültenler yayınlıyorlar. Bu konuda düzenli olarak bülten yayınlayan Ahlatcı Yatırım isabetli önerileri ile dikkat çekmeyi sürdürüyor. 

GEÇEN HAFTA HANGİ HİSSE SENETLERİ KAZANDIRDI?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için 11 Ekim – 15 Ekim haftasının hisse önerilerini yayınlayan Ahlatcı Yatırım geçtiğimiz haftanın performansı hakkında da bilgi verdi. Bir önceki hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilem DOHOL ve ODAS hisse senetlerinin hedef fiyat aralığına ulaştığı bildirildi. Geçtiğimiz hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış değerleri dikkate alındığında ODAS hissesi yüzde 6,52 ve DOHOL hissesi de yüzde 3,95 oranında değer kazandı. Geçtiğimiz haftanın kapanış fiyatı dikkate alındığında ise en yüksek getiriyi sağlayan pay denedi yüzde 5,80 değer kazanımı ile ODAS oldu. 

HİSSE ÖNERİLERİ HAFTALIK KAZANÇ TABLOSU

Geçtiğimiz hafta XU100'de endeks yüzde 0,25 oranında kayıpla kapandı. Buna karşın Ahlatcı Yatırım hisse önerilerinin ortalama getirisi yüzde 0,33 oldu. Bu karşılaştırma bile Ahlatcı Yatırım'ın hisse isabet oranını gözler önüne seriyor. 

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ!

Ahlatcı Yatırım tarafından 11 Ekim ile 15 Ekim haftasının hisse önerileri de açıklandı. Buna göre geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinden DEVA, DOHOL, KRDMD ve SISE listeden çıkarıldı. Bu hisse senetlerinin yerine listeye ALGYO, ALKIM, MGROS ve TKFEN hisseleri eklendi. Ayrıca ODAS hisesinin de listede tutulmaya devam edildiği bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan borsa yorumları ve önerileri ilgili yatırım şirketinin bülteninden alınarak Bilgi vermek amacıyla haberleştirilmiştir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@