Haftanın İlk İşlem Saatlerinde Altın Piyasasında Son Durum! Gram, Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar kuru kaç TL oldu? Gram altın, çeyrek altın ne kadar? Altın düşecek mi, yükselecek mi? İşte piyasalarda oluşan son durum.

Finans 18.10.2021 - 08:59 18.10.2021 - 08:59 Mustafa KARAGÖZ

Haftanın ilk işlem gününde para piyasalarında oluşan son durum merak ediliyor. Özellikle altın yatırımcısı geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmelerden sonra altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyorlar. Altın fiyatlarına ilişkin tablo ve haftanın kritik gelişmeleri haberimizde. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE?

Altın fiyatları geçtiğimiz hafta dolar kurunda yaşanan gelişmelerin etkisiyle yükselmişti. Özellikle gram altın ve çeyrek altın son dönemin en üst seviyesine çıktılar. Daha sonra geri çekilme yaşayan altın fiyatlarında oluşan son tablo şu şekilde;

Yeni haftanın ilk işlem gününde küresel piyasalarda ons altın 1758 dolar bandında yer alıyor. Uzun süredir bu seviyede yer alan ons altın sabit ve dugun seyrini devam ettiriyor. Gram altın ise yeni haftaya 526 TL seviyesinden giriş yaptı. Çeyrek altın ise bir miktar geri çekilerek 868 TL'den işlem görüyor. 

22 ayar bileziğin gram fiyatı 479 TL'de yer alırken cumhuriyet altını 3.460 TL'den işlem görüyor. İşte altın türlerine göre yeni haftanın ilk işlem saatlerinde oluşan tablo. 

altın 18 ekim

Küresel piyasalarda ons altın FED kaynaklı gelişmeler ve ilan edilen veriler kapsamında yön buldu. Altın, yatırımcıların varlık alımı azaltımına odaklanması ve ABD Hazine tahvili faizlerindeki yükselişle 1.800 dolar sınırından geriledi.  Ancak altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme dolar kurunda oluşan tablo nedeniyle sınırlanmış oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@