Haftasonu 81 İlde Vergi Daireleri Açık Olacak! Yasak Yok

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan kamu borçlarının yapılandırılmasında 1 Mart tarihi son gün.

Haftasonu 81 İlde Vergi Daireleri Açık Olacak! Yasak Yok

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan kamu borçlarının yapılandırılmasında 1 Mart tarihi son gün. İlan edilen bu tarihe kadar çeşitli kamu borçlarının yapılandırılması gerekiyor. Vatandaşların ilan edilen bu tarihe kadar ya internet üzerinden yada bizzat şubelerden borçların yapılandırılmasını tamamlamaları lazım.

Borç yapılandırması için vergi dairelerine gidecek olanlar ise haftasonu Cumartesi ve Pazar günleri bu işlemlerini yapabilecekler. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararın detayları.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VERGİ BORCU OLUP YAPILANDIRMA YAPACAK VATANDŞALARI HAFTASONU YASAKLARINDAN MUAF TUTTU

İçişleri Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında 27 Şubat Cumartesi ve 28 Şubat Pazar günleri vergi daireleri 81 ile geneli açık olacak. Tüm illere bir genelge yollayan İçişleri Bakanlığı, hatfasonunda borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar ilgili vergi dairelerine gidebilecekler.

Bu vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklar. Vatandaşların dikkat etmeleri gereken nokta, vergi dairesine giderken borç bilgilerinin yanlarında olması olacak. İlgili bilgileri içeren evrak polis memurlarına gösterilecek ve cezai işlem yapılmayacak.

1 MART TARİHİNDE YOĞUNLUK OLMAMASI ADINA BU KARAR ALINDI

Sokağa çıkma yasağı kapsamında haftasonuna dair bu kararın alınmasında, 1 Mart Pazartesi günü bazı borçlar için yapılandırma işlemlerinin sona erecek olması. Yapılandırma veya borç ödeme işlemlerini son güne bırakan vatandaşların 1 Mart Pazartesi günü kalabalık oluşturmaması adına vergi daireleri haftasonunda açık olacak.

Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yapılandırma ve borç ödeme işlemleri kapsamında vatandaşlar ödemlerini tapabilecekler. Ayrıca söz konusu borçlar için son ödeme tarihi Pazar günü sona ermeyecek. Vatanşdaşlar 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırdıkları borçlarını 1 Mart Pazartesi günü de ödeyebilecekler.

SONRAKİ HABER