Haftasonu Atama Kararnamesi Yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Bakanlığa Yeni İsimler

9 Ekim tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni yapılan atamalar yayımlandı. Kararnamede MEB ve Çevre Bakanlığı'na yeni atamalar yapıldı.

Gündem 09.10.2021 - 08:51 09.10.2021 - 08:51 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde bazı pozisyonlara yeni isimler getirildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ ATAMALAR

09 Ekim 2021 Tarihli ve 31623 Sayılı Resmî Gazete'de yapılan yeni atamalara dair "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/488, 489, 490, 491, 492, 493)" kararlar yayımlandı.

Yukarıda yer alan kurumlarda yer alan bazı müdürlük pozisyonlarıan atamaların yer aldığı kararname ile toplam 5 farklı atama gerçekleştirilmiş oldu. İşte söz konusu atamalar ve yeni atanan isimler. 

* Vakıflar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Aydın Cem ASLANBAY atanmıştır.

* Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne, Cevdet VURAL atanmıştır. Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Cemal YILDIZ atanmıştır.

* Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz METE görevden alınmış yerine Halil İbrahim TOPÇU atanmıştır.

* Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Serkan GÜR atanmıştır.

* Sağlık Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Adem KESKİN görevden alındı. yerine Hüseyin DÜNDAR atanmıştır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@