Haftasonu ihtiyaç kredisi araştıracaklar! 36 ay vadeli paketlerin ödeme planları açıklandı

Haftasonu cumartesi pazar günü ihtiyaç kredisi araştırıp haftabaşında kredi başvurusunda bulunacak olanlar için hangi bankanın yüzde kaç faiz oranıyla kredi verdiği belli oldu.

Finans 03.06.2022 - 16:51 03.06.2022 - 16:51 Mustafa Karagöz

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında yeni maliyet tabloları oluşmaya devam ediyor. Bankalar faiz oranlarında güncelleme yaparak farklı ödeme planlarına farklı atlık taksit tutarları hesaplıyorlar. Trend olan yeni uygulama ise daha düşük faiz oranlarıyla kısa vadeli düşük kredi paketleri. Yüksek limitle kredi kullanacaklar için ise faiz oranları daha fazla oluyor. Bankalara kredi başvurusunda bulunacaklar için ise standart limitte bir kredi için bankaların aylık yüzde kaç faiz oranıyla kredi verdiklerini tek tek araştırdık. Kredi kullanmadan önce mutlaka incelenmesi gereken o tablolar. 

KREDİ KULLANMADAN ÖNCE MUTLAKA İNCELENMESİ GEREKEN KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi kullanımlarında bankaların 6 ay vadeli, 12 ay vadeli kredi olanaklarında daha düşük faiz oranları ilan edildi. 24 ay vade ve 36 ay vadeli kredilerde ise limit tutarına bakılarak kredi imkanı sunuluyor. Çok yüksek limitle kredi çekmek isteyecekler için ise daha yüksek yüksek faiz uygulanıyor. Bankaların kredi faiz oranı belirleme yöntemi ise kredi güven seviyesi. Çok güvenilir seviyede olanlar en düşük faiz oranıyla kredi çekebilecekler. Ancak kredi risk durumu kötü durumda olanlar için bankalar en yüksek maliyetle kredi verecekler. 

Bir örnek vermek gerekirse İNG Bank 1900 kredi puanı üzerinden 1850 ve üzerinde kredi puanı olup çok güvenilir durumda olan müşterileri için yüzde  2.29 faizle kredi veriyor. Kredi durumu çok kötü olanlar için ise faiz oranları yüzde 4.49'a kadar çıkıyor. 

Kredi başvurusunda önce müşteriler online olarak kredi risk görünümlerini öğrenebilirler. Bankalar şubeler üzerinden belli bir ücret karşlığında kredi puanının kaç olduğunu ve kredi kullanım detaylarını müşterileri ile paylaşıyoruz. 

TABLOYA BAKMAK İSTEYENLER

Aşağıda özel bankaların kredi faiz oranları yer almakta. Hesaplama 5.000 TL ihtiyaç kredisinin 36 ay vadeli ödeme planına göre oluşturulmuştur. Daha yüksek veya daha düşük limitle bu kredi faiz oranları değişiklik gösterebilir. 

3 haziran ihtiyaç kredisi 12343 haziran ihtiyaç kredisi 1233 haziran ihtiyaç kredisi 123 haziran ihtiyaç kredisi 1

Tabloda yer almayan ancak en düşük faiz oranını sunan bankalar; devlet bankalarıdır. Tüm devlet bankaları maaş müşterilerine yüzde 1.55 faiz oranıyla 25.000 TL kredi veriyor. 3 ay ertelemeli kredi için başvurular şubelere yapılıyor. Ayrıca devlet bankaları yüzde 1.69 ve yüzde 1.79 ile yüksek limitle kredi onayı veriyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@