Hakan Ural'ın Z Kuşağı Oy Kullanmamalı Açıklaması Tartışma Yarattı

Neler Oluyor Hayatta isimli programda yorumculuk yapan Hakan Ural, bir sokak röportajını değerlendirirken 'Z kuşağı oy kullanmamalı' açıklamasında bulundu. Ural'ın yorumu tepkilere neden oldu.

Gündem 28.05.2022 - 11:59 28.05.2022 - 11:59 Gülşah Konuk Akın

Kanal D'de yayınlanan Neler Oluyor Hayatta isimli programın yorumcusu olan Hakan Ural 'Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?' başlığıyla yapılan bir sokak röportajına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Röportajı değerlendirdiği esnada söylediği 'z kuşağı oy kullanmamalı' sözleri nedeniyle tepki çekti.

Z kuçağının siyaset geçmişini bilmediğini, eski siyasetçileri tanımadığını söyleyen Ural: "Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, ideololojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence." ifadelerini kullandı.

hakan-ural

TEPKİLER ÜZERİNE HAKAN URAL'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Z kuşağına ilişkin sözleri nedeniyle tepki çeken Hakan Ural, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. Ural sosyal medya paylaşımını "Hayatı yalan, algı, aşağılama, çarpıtma, söylenmeyenleri işine gelen anladığı şekilde haber yapan şeytani akıllara gelsin." notuyla yaptı.

hakan-ural-z-kuşağı-açıklaması

Ural o açıklamasında: "Bir spor kulübüne başkan seçiyorken bile alacağı oyuncu, teknik direktör vaadi, kriteri kabul edilerek oy verilir. Apartmana yönetici seçilirken aidat indirimi veya otopark vaadi gibi şeyler kriter alınır. Böylesine ateşten gömlek bir coğrafyada 40 yıldan beri onlarca terör örgütü ile mücadele ediyorken Kıbrıs meselesinden tut da doğu, Akdeniz, orta doğu ekonomisine, emperyal güçlere, hâkimiyete, Siyonizm'e kadar var olan zor bir dünyada acaba kim hangi kritere göre oyunu kullanacak dedim. İronide yaptım, yakışıklılığa, boya, tuttuğu takıma göre mi vs. Diye. Bunu alıp başını sonunu kesip Z kuşağı oy kullanmasına çevirip Hakan'a hücuma çevirenler hakikaten komik, aciz ve çapsızdır" ifadelerine yer verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@