Hakkari Doğalgaz Boru Hattı Döşeme İşi 1 Yılın Sonunda Tamamlandı!

Hatırlanacağı üzere geçen sene BOTAŞ tarafından Hakkari doğalgaz ihalesi 53 milyon 900 bin liralık bedelle gerçekleştirilmişti. Doğalgaz boru hattı için yeni bilgiler paylaşıldı.

Gündem 04.11.2018 - 08:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hatırlanacağı üzere geçen sene BOTAŞ tarafından Hakkari doğalgaz ihalesi 53 milyon 900 bin liralık bedelle gerçekleştirilmişti. Doğalgaz boru hattı için yeni bilgiler paylaşıldı.

İhaleyi alan yüklenici firma VEMAK A.Ş. yapmış olduğu açıklama ile Hakkari Doğalgaz boru hattı güzergahı üzerinde yer alan arazinin olumsuz koşullarına rağmen 1 yıl içerisinde hattın döşeme işlemlerinin tamamlandığıın açıkladı. Hakkari Doğalgaz Boru Hattı Güzergahı Nereden Geçiyor?Hakkari doğalgaz boru hattı Van'a bağlı olan Özalp ilçesinin Erçek Mahallesi istikametinden başlayarak 3 bin 800 rakımlı Berçalan Yaylası'na kadar uzanıyor. 203 kilometrelik yüksek basınçlı doğalgaz boru hattı için en son Berçalan Yaylası üzerinde ekipler test çalışmalarını da tamamladı ve kaynak işleri yapılarak doğalgaz boru döşeme hattı işi tamamlandı. Hakkari Doğalgaz Boru Hattı 1 Sene İçinde Tamamlandı! Vemak A.Ş. şantiye şefi Mikail Canizci boru hattının tamamlanmasının ardından yapmış olduğu açıklamada "Biz bu projeye başlarken 3-4 yılda bitmez dediler. Ama biz VEMAKın güçlü makine parkıyla şu an 3800 rakımlı en yüksek dağlardan bile geçtik. Çalışmalarımızı yüksek rakımlı yerlerde bitirmiş bulunmaktayız. Biz bu hatta başlarken sadece boru hattı yapmakla kalmadık. Köylere servis yolları, bozduğumuz yolları, tüm su kanallarını da beraberinde tamamladık. Bu hattın en zor koşullarından biri ulaşım zorluluğuydu. Hakkari dağları bildiğiniz gibi Türkiyenin en yüksek dağları. Ulaşım noktasında çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ağır kış şartlarına rağmen biz tüm zorlukların üstesinden gelerek hattı yaklaşık 1 yıl içerisinde teslim ettik" dedi.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@