Hakkında Soruşturma Başlatılmıştı Yine Durmadı! Selçuk Geçer Açıkladı, 3 Ocak'ta Enflasyon Doları Patlatacak

BDDK tarafından hakkında manipülasyon iddiası ile suç duyurusunda bulunulan Selçuk Geçer dolar yorumu ile yankı uyandırdı. Enflasyon yüksek çıkarsa 3 Ocak'ta dolar ne olur? Dolara dikkat, ne olacak?

Finans 29.12.2021 - 16:29 29.12.2021 - 16:29 Gülcan Özer

Yapmış olduğu dolar yorumları ile açıkladığı yüksek rakamlar ile adını duyuran Selçuk Geçer hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesine aykırılıktan suç duyurusunda bulunulmuştu. 

Yapılan suç duyurusuna yanıt veren Selçuk Geçer iddiaları redderken bugün dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından twitter üzerinden açıklama yaparak "Vatandaş çarpıldı,,, oylar çakıldı... Bir gol attık diye sevinenler 10 gol yediklerinin yeni farkına vardı... Şimdi o golleri çıkarmak için ufak ufak yukarı itiyorlar doları. Eeee demiştim dermiyim" diyerek dolardaki yükselişin devam edeceğini iddia etti. 

selçuk geçer dolar paylaşımı

2022'DE DOLAR NE OLUR, DÜŞECEK Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Selçuk Geçer 3 Ocak tarihinde açıklanacak olan enflasyon rakamlarına dikkat çekerek "Ekonomistler son 19 senenin en yüksek seviyesini bekliyoruz diyerek yüzde 29 civarında enflasyon bekliyoruz demişler. Aralık ayında yapılan ve geri alınmayan zamlar bize gösteriyorki yüzde 30 - 35 aralığında bir enflasyon geliyor. Şu anda Merkez Bankası tarafından uygulanan yüzde 14 seviyesinde olan bir faiz oranı yüzde 35 gelen enflasyon ile piyasayı oldukça etkileyecektir. 

selçuk geçer dolar açıklaması

Aradaki makas artık negatif yüzde 16 faiz olacak ki bu da artık bu farkı kapatamayacağınızı gösterir. Kurumların karartılması ve içlerinin boşaltıması ile beraber neler yaşanabileceğini anlatacağım. Önümüzdeki dönemde dolarda yeni yeni büyük dalgalanmalarla karşılaşabiliriz. İnşallah benim üzerinden bir manipülasyon davası açılır, bende geriye dönük bütün işlemlerin sorgulanması için harekete geçebilirim. Ancak şimdilik gelen giden bir şey yok. 

3 OCAK'TA ENFLASYON YÜKSEK ÇIKARSA DOLAR NE OLUR?

TÜİK ekibi hazırlanan rakamların bir gün önce başkanın önüne götürüldüğünü, başkanın onaylayarak bir gün sonra yayımlandığı, rakamların değiştirilemeyeceğini söylüyor. Peki, daha önceden gidiyor olabilir mi rakamlar? Başkanın önüne 3-4 gün önce gidiyorsa ve bu rakamlarla oynanıyorsa bu bir sorun değil mi? Eski bir TÜİK başkanı "Benden önce Berat Bey'in önüne gidiyor, o onaylıyordu" dememiş miydi? 

dolar selçuk geçer açıklaması

3 Ocak çok önemli. Açıklanacak olan rakam güvenirliği ortaya koyacak. TÜİK yüzünden insanlar şu anda almaları gereken çok yüksek maaş yerine düşük alıyorlar. Son dönemde kurda büyük bir dalgalanma yaşanıyorsa TÜİK'in de bunda payı var. Bakan Nebati bir açıklama yaptı "o gece kimseye devreye girmedi, vatandaş dolarını bozdurmak için devreye girdi" demişti. Ama BDDK tarafından açıklanan verilerde vatandaşın mevduatında bir düşüş olmadığı görüldü. 

3 OCAK'TA DOLARA DİKKAT, 3 OCAK'TA DOLAR NE OLUR?

Hazine Bakanı kimse devreye girmedi diyor. Peki, BDDK neden devreye girmiyor. Milyonlarca insan zarara uğradığını söylerken, uluslararası şirketlerde güvenini kaybetti. İş uluslalararası tahkime, orada da çözülmezse uluslararası mahkemeye gider endişesi yaşanıyor. Tıpkı Halkbank davası gibi bu dava hepimizi ilgilendirir. Yabancı şirketler, kurumlar zarara uğradık diyerek inceleme isteyebilir mi? Böyle bir durumda piyasa dolar ne olur, nereye kadar bu köylü kurnazlığı" çıkışında bulundu. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Selçuk Geçer tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com sitesi tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@