Halk Bankası'ndan İhtiyaç Kredisi! En Düşük Faizi ve Kullanım Şartlarını Açıkladı

Halkbank yüzde 1.55 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Peki Halkbank'ın sunduğu yüzde 1.55'lik en düşük faiz oranı kimler için geçerli, nasıl kullanılır? İşte şartlar

Finans 29.01.2022 - 14:47 29.01.2022 - 14:48 Mustafa Karagöz

İhtiyaç kredisi faiz oranlarını emlak365.com olarak siz okuyucularımıza sürekli aktarıyoruz. Bankaların sunduğu yeni olanaklar ile devam eden kampanyaları düzenli olarak paylaşıyoruz. Daha önceden yapmış olduğumuz kredi haberlerinde de belirttiğimiz gibi Şubat 2022 döneminde bankaların sunduğu en düşük faizli kredi oranı yüzde 1.55. 

Halkbank tarafından sağlanan bu oranı kullanmak için ise şartlar gerekli? Peki Halkbank en düşük faiz oranını kimler için hangi şartlarla veriyor? İşte detaylar. 

HALKBANK'TAN DÜŞÜK FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranını diğer bankalara kıyaslığında yüzde 1.00'i aşan farkla  göze çarpıyor. 

Kamu bankalarının sağladığı oranlar ile özel bankaların ilan ettiği şubat ayı oranları arasında büytük makas bulunuyor. Kamu bankalarından Halkbank'ın sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.55 olurken özel bankalarda bu oran yüzde 1.99'dan başlıyor. Çok sayıda banka yüzde 2.02, yüzde 2.05, yüzde 0.7 ve yüzde 2.15 gibi faizler sağlıyor. 

Ancak özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 2.50 bandını aşıyor. Hatta bazı bankaların faizleri yüzde 3.00 sınırına yaklaşmış durumda. 

KREDİ KULLANIMI İÇİN ŞARTLAR

Halkbank müşterilerine ihtiyaç kredisi kullanımlarında 3 ayrı oran sunuyor. Bankanın birinci kredi paketi emekliler için, ikinci kredi paketi çalışanlar için üçüncü kredi paketi ise maaş müşterileri için. Bankanın en uygun konut kredisi ise maaş müşterisi için. 

Halkbank emekli müşterilerine yüzde 1.69 aylık faizle 100.000 TL kredi veriyor. 

Kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları Halkbank'tan yüzde 1.89 faizle kredi çekebiliyorlar.

Maaşını Halkbank'tan alanlara ise yüzde 1.55 aylık faizle kredi veriliyor. 

10.000 TL kredi için ödeme planı aşağıda yer alan tablodaki gibi olacak. 

halkbank şubat 2022 1.55

Halkbank'tan düşük faizle kredi kullanımı için başvuru yapacakların maaşlarını banka şubesinden almaları gerekiyor. Eğer müşteriler maaşlarını başka bankadan alıyorlarsa, özel şart ve sözleşmeleri de yoksa maaşlarını Halkbank'a taşıyarak düşük faiz olanaklarından yararlanabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@