Halk Ekmek Açık Mı, Cuma ve Cumartesi Günü Çalışacak Mı?

9 günlük bayram tatili nedeni ile merak edilenlerden biri de Halk ekmek büfeleri oldu. Peki, Halk ekmek bugün açık mı, 23 Temmuz Cuma ve Cumartesi ekmek var mı?

Gündem 23.07.2021 - 12:55 23.07.2021 - 13:19 Gülcan Özer

Kurban Bayramı nedeni ile bu sene resmi tatil 9 gün olarak belirlenmiş ve Pazartesi gününe denk gelen arefe günü de tatilin içine tam gün olarak ilave edilmişti. Süreçte uzun bayram tatili nedeniyle ucuz ekmek almak isteyen kişelerde halk ekmek büfelerinin çalışma saatlerini araştırmaya başlamıştı. 

Özellikle de son dönemde ekmek fiyatlarına gelen zamlar ile beraber halk ekmek büfelerine olan talep daha da artmış, bazı vatandaşlar ucuz fiyatı bazı vatandaşlar ise belediyeye ait olması nedeniyle daha hijyenik bulmaları nedeniyle halk ekmek büfelerine yönelmişti. 

ANKARA HALK EKMEK AÇIK MI? 

Evet, bugün itibari ile tüm Ankara Halk Ekmek büfeleri açık olacak. Ankara'da ucuz ekmeğin vazgeçilmez adresi olan Halk Ekmek Büfeleri için Ankara Halk Ekmek sosyal medya hesabı üzerinden resmi açıklama yapılmıştı. 

Yapılan açıklamada "Kurban Bayramı'nın 1 ve 2'inci günleri 417 halk ekmek büfemiz kapalı olacaktır. Büfelerimiz 3'üncü gün açılacaktır. Bayramın 2'inci gününden itibaren ise Başkent Market'in; GİMAT, Batıkent, Mamak ve Etimesgut Şubeleri Ankaralılara hizmet verecektir. Kurban Bayramınız kutlu olsun" ifadesi ile çalışma saatleri duyurulmuştu. 

Yapılan açıklamada bayramın 1. ve 2. günü Ankara genelinde faaliyet gösteren toplam 417 halk ekmek büfesinin tamamının kapalı olacağı ifade edilirken bayramın 3. günü için ise Başkent Market'in; GİMAT, Batıkent, Mamak ve Etimesgut Şubeleri üzerinden hizmet verileceği ifade edilmişti. 

Bayramın 4. günü itibari ile tüm halk ekmek büfeleri açıldı. Bugün itibari ile Ankaralılar halk ekmek üzerinden ucuz ekmek almaya devam edebilecekler. 

hak-ekmek-açık-mı

HALK EKMEK BÜFESİ NASIL AÇILIR, HALK EKMEK BAŞVURU NEREDEN YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dönemsel olarak halk ekmek büfesi için başvurular toplanmakta olup hak sahipleri başvurular arasından çekilişle belirlenmektedir. 

26 Temmuz 2021 Pazartesi günü başvurular başlayacak olup 18 yaş altı ve 65 yaş altı müracaatlar kabul edilmemektedir. Halk Ekmek Fabrikası Evrak Şefliğine yapılacak olan başvurular 6 Ağustos 2021 tarihinde sona erecektir. 

ANKARA'DA EKMEK KAÇ TL, HALK EKMEK FİYAT LİSTESİ NE KADAR, KAÇ LİRA?

Gelen en son zamla birlikte Ankara'da halk ekmek 1,25 liradan satılmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@