Son Dakika! Tepkiler Artmıştı Cumhurbaşkanı Erdoğan Fiyat Müjdesini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu son dakika açıklamasında tepki çeken fahiş fiyat konusuna değindi ve fiyatların önüne geçileceğini söyledi.

Gündem 16.09.2021 - 16:11 16.09.2021 - 16:26 Mustafa KARAGÖZ

Marketlerde fiyatların sürekli artması ve zamların üst üste gelmesinin ardından vatandaşlar fiyatlara tepki göstermişlerdi. Özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatlarda yaşanan önlenemez artışlar halkın sert tepkisine neden olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan "2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programına katıldı. Gün içinde Kırşehir'de düzenlenen program kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi konularına ilişkin son verileri paylaştı.

Bu noktada koronavirüs salgın sürecinin etkileri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 salgınının iki yıldır tüm dünyayı sarstığını ve ekonomik olarak ağır darbe vurduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan salgının Türkiye'yi de etkilediğini ifade ederek süreçten en fazla etkilenen kesimin başında esnafların ve ticaret erbablarının geldiğini söyledi.

Etkilerin azaltılması için ekonomik tedbirler alındığını da ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun yanında Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinin hayata geçirildiğini söyledi. 

Konuşmasının devamında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın sürecinde gelişmiş ülkelerin çok büyük sarsıntılar yaşadığını hatırlattı. Türkiye'nin de dertleri sıkıntıları oluştu diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sorunların çok çalışarak üstesinden gelinebileceğini söyledi. 

Ekonomide rekor büyüme rakamlarına ulaşıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca ihracatta rekor üzerine rekor kırıldığını söyledi. İstihdamın salgın öncesi dönemin üzerinde olduğunu da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyat konusuna değindi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise enflasyona dair "Enflasyonun yol açtığı zorlukları biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alarak Raflardaki etiketerdeki fahiş artışların önüne geçeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@