Halkalı Bahçeşehir Banliyö Hattı Sefer Saatleri ve Durakları

Halkalı Bahçeşehir arasında 13,5 kilometrelik güzergahta banliyö seferleri başladı. Halkalı Bahçeşehir banliyö sefer saatleri ve durakları da belli oldu. Haberimizde.

Gündem 23.05.2022 - 15:41 23.05.2022 - 15:41 Gülşah Konuk Akın

Kapıkule Halkalı hattı demir yolu bağlantısı ile Bahçeşehir ile Marmaray'ın son durağı olan Halkalı arasındaki seferlerin ilki karşılıklı olarak sabahın erken saatlerinde gerçekleştirildi. İlk seferde yolculuk yapan vatandaşlar, hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan banliyö seferlerinin başlamasından memnun olduklarını dile getirdiler.

SEFERLERİN BAŞLADIĞINI BAKAN KARAİSMAİLOĞLU DUYURDU

Bakan Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Dünyanın öncü ülkesi olma yolunda kararlı adımlarla ilerleyen ülkemize, kısa sürede hayata geçirdiğimiz projelerle yüzyıllar boyu hizmet edecek eserler kazandırıyoruz!" ifadelerini kullandı. 

BİR DUYURU DA TCDD'DEN GELDİ

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da: Bahçeşehirli vatandaşlarımızın şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak olan Halkalı-Bahçeşehir-Halkalı Banliyö Seferleri ️23 Mayıs 2022'de başlıyor! Yolcularımız seyahatlerinde İstanbulkart'ı kullanabilecek." denildi.

HALKALI-BAHÇEŞEHİR BANLİYÖ SEFER SAATLERİ

halkalı-bahçeşehir-banliyo-sefer-saatleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgilere göre Halkalı-Bahçeşehir banliyö seferleri sabah ve akşam saatlerinde karşılıklı olarak ikişer kez gerçekleştirilecek. Seferler sabah 06.30'da Halkalı'dan, 07.00'de ise Bahçeşehir'den başlayacak. Akşam 18.30'da Halkalı'dan, 19.00'da da Bahçeşehir'den yapılacak. 13,5 kilometrelik Halkalı-Bahçeşehir hattında banliyö seferleri 22 dakika sürecek. 1.637 yolcu kapasiteli ve 5 vagonlu Marmaray tren setleriyle yapılacak olan banliyo seferlerinde İstanbulkart geçerli olacak.

Halkalı ile Bahçeşehir arasını 22 dakikaya indiren banliyö hattı tamamlandığı zaman Konutbirlik, Altınşehir, Ispartakule ara duraklarından da geçecek. Şimdilik hat 2 durak arasında hizmet veriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@