Halkalı İstanbul Havalimanı Metro Hattı Ne Zaman Açılacak, Durakları Nerede Olacak, Nasıl Gidilir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu , İstanbul Havalimanı ulaşımı açısından büyük önem taşıyan Halkalı - İstanbul Havalimanı metrosu için yeni açıklamalarda bulundu. Peki, Halkalı İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılacak, son durum ne, Halkalı 3. Havalimanı metro durakları nerede?

EMLAK HABERLERİ 12.07.2021 - 16:23 12.07.2021 - 16:23 Emlak 365

İstanbul'da ulaşım açısından büyük önem taşıyan metro projeleri üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken süreçte İstanbul Havalimanı ulaşımı açısından büyük önem taşıyan Halkalı İstanbul Havalimanı metrosu için bugün son derece önemli bir eşik daha aşıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu toplam hattın yüzde 60'ının tamamlandığını duyurdu. 

HALKALI İSTANBUL HAVALİMANI METRO HATTINDA SON DURUM NE, DEV PROJE NE ZAMAN BİTECEK?

Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu 2 Tünel Açma Makinesi (TBM) Varış Töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'da katıldı. Bakan Karaismailoğlu yapmış olduğu açıklamasında "Projemiz genelindeki tüm işleri dikkate aldığımızda genel ilerleme oranımız da yüzde 60’ı buldu. 2022 sonunda 31,5 kilometrelik bu hattı halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Bakanlık olarak inşa ettiğimiz bu hat, hem halkımızın hem de uluslararası tüm misafirlerimizin trafikte zaman kaybetmeden ve konforla İstanbul Havalimanı başta olmak üzere İstanbul'umuzun önemli merkezlerine erişim imkanı sunacak. Yaptığımız fizibilite hesaplarına göre Halkalı-İstanbul Havalimanı hattının tamamlanmasını takiben 20 yılda kara yolu bakım ve işletme kazancı, kaza kazancı, zaman kazancı ve hava kirliliği, iklim değişikliği, toprak ve su kirliliği gibi dışsal fayda kazancıyla 2 milyar 361 milyon avronun üzerinde kazanç elde edilecek" diyerek son durum hakkında bilgi verdi. 

Hatta şu anda yüzde 60 oranında tamamlanma seviyesine ulaşılırken projenin tamamlanma tarihi ise 2022 yıl sonu olarak duyuruldu. 

HALKALI 3. HAVALİMANI METRO DURAKLARI 

Yapımına tüm hızı ile devam edilen metro hattında ilk durak Halkalı olarak belirlenirken ardından hat ikinci durak olarak Temapark istasyonuna uğrayacak olan metro sonra sırası ile Olimpiyatköy, Kayaşehir Merkez, Arnavutköy Merkez duraklarına uğrayarak son durağı olan Havalimanına ulaşacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@