Halkalı Yeni Havalimanı Metrosu Hakkında Bakan Turhan'dan Son Dakika Açıklaması

İstanbul Havalimanı yolcu sayısı her geçen gün artarken ulaşım da önemini arttırıyor. Metro ulaşımı öne çıkarken Bakan Turhan metro hattı ile ilgili bilgi verdi.

EMLAK HABERLERİ 25.05.2019 - 13:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul Havalimanı yolcu sayısı her geçen gün artarken ulaşım da önemini arttırıyor. Metro ulaşımı öne çıkarken Bakan Turhan metro hattı ile ilgili bilgi verdi.

Sürekli olarak eleştireler maruz kalan İstanbul Havalimanı hakkında Bakan Turhan yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan yapmış olduğu açıklamasında hem havalimanının önemini hem de metro hattının son durumunu bir kere daha dile getirdi. 10 Firma İlk Kez Türkiye'ye Uçuş DüzenlediBakan Turhan yapmış olduğu açıklamasında "Bir süredir, yurt dışından birçok şehre yeni slot verilemiyordu. Transfer yolcuda pazar payı yüzde 66'yı bulan Avrupa-Asya-Afrika-Ortadoğu koridoru için büyük önem taşıyan dev uçaklar zaten Atatürk Havalimanı'na inemiyordu.İşte biz bu durumu önceden tespit ederek, İstanbul'un ilave bir hizmet kapasitesi oluşturacak şekilde yeni bir 'topla', 'dağıt', 'işle', 'aktar' havalimanına kavuşması gerektiğini ortaya koyduk ve İstanbul Havalimanı inşaatına başladık. İstanbul Havalimanı, ilk etabı geçtiğimiz ay başında tam anlamıyla hizmete girmesine karşın sadece 1 buçuk ay gibi kısa bir sürede 49 binin üzerinde uçak trafiğine hizmet verdik.19 Mayıs'a kadar 1 milyon 785 bin yolcu iç hatlarda, 5 milyon 906 bin yolcu dış hatlarda olmak üzere toplam 7 milyon 691 bin yolcuya hizmet verildi. Uçuşların İstanbul Havalimanı'na alınması ile 9 ülkeden 10 firma ilk defa İstanbul'a sefer düzenlemeye başladı" diyerek yeni havalimanının önemini bir kere daha vurguladı. Halkalı İstanbul Havalimanı Metrosu Ne Zaman Açılacak?İstanbullular tarafından büyük bir heyecanla beklenen İstanbul Havalimanı metrosu açılış tarihi hakkında da bilgi veren Ulaştırma Bakanı Turhan "Amacımız 2020 yılında bu hattı hizmete vererek İstanbulluların havalimanına ulaşım sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmış olmak.Ayrıca Halkalı-Yeni Havalimanı arasında da raylı sistem altyapısını kuruyoruz. Onun da yer teslimini Mart ayında gerçekleştirdik. 2022 yılında hizmete vermiş olacağız"diyerek beklenen tarihi de duyurmuş oldu. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@