Halkbank 100 Bin TL İnşaat Tamamlama Kredisi İle Yarım İnşaat Kalmayacak!

İnşaatları yarım kalan vatandaşlar için Halkbank tarafından konut tamamlama kredisi veriliyor. 

FİNANS 20.07.2021 - 03:00 25.07.2021 - 11:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde inşaat maliyetlerindeki artışlar nedeniyle bazı vatandaşlar zor durumda kaldılar. İnşaat yapan veya yaptıran vatandaşlar artan fiyatlardan dolayı inşaatlarını devam ettirip tamamlama noktasında sıkıntı yaşıyorlar. 

İnşaatlarını tamamlamak için ek finansman desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar bu desteği bazı bankaların düzenlediği inşaat tamamlama kredisi kampanyası ile elde edebiliyorlar. Kredi çekip inşaatlarını kısa sürede bitiren vatandaşlar konutlarına da kısa sürede kavuşmuş oluyorlar. 

HALKBANK İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank'ın kjonut kredisi kampanyalarının oldukça çeşitli olduğu biliniyor. Bu farklı konut kredisi kampanyalarından birisi de inşaat tamamlama kredisi kampanyası oldu. Konut edinebilmek için kendi adına kayıtlı olan arsa üzerinde inşaat yapan veya yaptıran kişilere konut finansmanı veriliyor.  Bu finansmanı kullanan vatandaşlar kısa bir süre içerisinde inşaatlarını tamamlama imkanına kavuşuyorlar.

Gerçek kişilerin kullanabildikleri inşaat tamamlama kredisi ile müşterilere önemli imkanlar sunuluyor. Bu krediyi çekmek isteyenlerin gayrimenkul inşaatı ve ticareti işini profesyonel olarak yapmamaları gerekiyor. Konut tamamlama kredisi sektörel bir destek kredisi değildir. 

İnşaat tamamlama kredisi çekmek isteyenlerin kredi başvurusunda gösterecekleri konutun inşaatının en az yüzde 70'inin tamamlanmış olması gerekiyor. Daha düşük seviyede olan inşaatlar için inşaat tamamlama kredisi çekilemiyor. 

İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ MİKTARI KAÇ TL'DİR?

Halkbank'tan inşaat tamamlama kredisi çekmek isteyenler belirli bir limit dahilinde bu krediyi kullanabiliyorlar. Konut kredisi başvurusunda bulunulan konutun mevcut tamamlama seviyesi değeri ile tamalandığında oluşacak değeri arasındaki fark kadar kredi çekebilmektedirler. 

İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRESİ KAÇ AYDIR?

İnşaat tamamlama kredisi kullanmak isteyen müşterilerin bu kredileri kaç aylık vadelerde kullanabilecekleri de merak ediliyor. Bu kredi kampanyasında konut kredisi kampanyalarının kuralları uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu kredilerin maksimum vade süreleri konut kredilerinde olduğu gibi 48 aydır. 

100 BİN TL İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Halkbank'tan inşaat tamamlama kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,48 oranında faiz uygulanmaktadır. 

inşaat tamamlama kredisi hesaplama

120 ay vade ile kullanılabilen bu kredi kampanyası kapsamında 100 Bin TL kredi çekildiğinde müşteriler bankaya her ay 1.960 TL kredi taksiti ödemesi yaparlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranı da yüzde 23 olmaktadır. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@