Halkbank 100 Bin TL Konut Kredisini, 75 Bin TL Taşıt Kredisini, 50 Bin TL İhtiyaç Kredisini Kaç TL Taksitlerle Veriyor?

Türkiye'nin en çok kredi kullandıran bankalarından olan Halkbank 100 Bin TL konut kredisini, 75 Bin TL taşıt kredisini ve 50 Bin TL ihtiyaç kredisini kaç TL taksitle veriyor?

Finans 08.02.2022 - 21:34 08.02.2022 - 21:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankalar içerisinde en çok kredi kullandırımı yapan bankaların başında Halkbank geliyor. Halkbank tarafından müşterilere çeşitli ihtiyaçlardan dolayı kredi kullandırılabiliyor. Nakit sıkışıklığı içerisinde düşenler bütçelerini toparlayabilmek için ihtiyaç kredisi, ev satın almak isteyenler konut kredisi ve otomobil satın almak amacında olanlar ise taşıt kredisi imkanlarını Halkbank'ta bulabiliyorlar. 

HALKBANK KREDİ KAMPANYALARI İLE DESTEKLİYOR

Kamu bankası olan Halkbank, kredi politikalarını da bu şekilde oluşturuyor. Müşterilere kredi verirken sadece bankacılık refleksi ile hareket etmeyen Halkbank hem vatandaşları hem de sektörleri desteklemeyi amaçlıyor. Bundan dolayı da kredi kampanyalarında bu yönde düzenlemeler yapılıyor. Vatandaşların düştükleri ekonomik darboğa karşın uygun maliyetle ihtiyaç kredisi verilirken inşaat sektörünün desteklenmesi için de düşük faizli konut kredisi temin edilebiliyor. Otomobil sektöründe satışların gerilememesi için ise Halkbank düşük faizle taşıt kredisi veriyor. Peki Halkbank bu üç kredi türünde müşterilerinden hangi maliyetleri istiyor?

HALKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 100 bin tl konut kredisi hesaplama-1

Halkbank tarafından konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere özel bir faiz uygulanıyor. Halkbank müşterileri konut kredisi çekmek istediklerinde bugünün piyasa şartlarına göre oldukça düşük bir seviye olan yüzde 1,20 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekenler Halkbank'a aylık 1.576 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade süresi devam ettikçe günü gününe ödeme yapan ve herhangi bir gecikmeye düşmediği için ek ödeme yapmak durumunda kalmayan müşteriler için bu kredinin toplam maliyeti 189.216 TL oluyor.

HALKBANK 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 75 bin tl taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşteriler yine bankacılık piyasasının ortalamasına göre makul bir faiz oranı olan aylık yüzde 1,59 faizle bu nakit desteğini alabiliyorlar. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2.399 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sürecince yapılan ödemelerin toplamı yani kredi maliyeti ise 115.180 TL olarak açıklandı.

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında müşterilerin aylık taksitleri 2.724 TL olarak açıklandı. Bu kredinin toplam maliyeti ise 65.387 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@