Halkbank 12 Ay, 24 Ay, 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksit Hesaplamaları

Halkbank'ın ihtiyaç kredisi maliyetleri merak ediliyor. Halkbank 10 Bin TL krediyi 12 ay, 24 ay ve 36 ay vadelerde kullananlardan kadar aylık taksit istiyor.

Finans 26.12.2021 - 02:56 26.12.2021 - 02:56 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların sayısında oldukça yükseliş meydana geldi. Yaşanan hayat pahalılığına geçici çözüm arayan vatandaşlar bütçelerindeki açıkları bu şekilde kapatabilerek bu zorlu süreçte ekonomik olarak rahatlama elde edebiliyorlar. Ancak son haftalarda bankaların ihtiyaç kredisi faizlerinde ciddi yükselişler yapmaları vatandaşları zor durumda bırakıyor. 

KAMU BANKALARI KREDİ FAİZLERİNİ YÜKSELTMEDİLER

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faizleri vatandaşlara çok fazla yük yüklemeye başladı. Aylık yüzde 2'nin altında faizle ihtiyaç kredisi veren özel banka kalmadı. Hatta bazı özel bankalar ihtiyaç kredisi kullanımında aylık yüzde 2,5 oranında faiz uyguluyorlar. Ancak kamu bankaları bunun tam tersi bir uygulamaya devam ediyorlar. Kamu bankaları ihtiyaç kredisi faizlerinde herhangi bir değişikliğe gitmediler. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankanın kendilerine verecekleri ihtiyaç kredisi için uygulanacak şartları merak ediyorlar. Öncelikle müşterilere piyasanın en düşük faizli ihtiyaç kredisi veriliyor. Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekenler aylık yüzde 1,63 faizle bu krediyi kullanabiliyorlar.  Bunun yanında müşterilere kolay geri ödeme imkanları da veriliyor.

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere bazı kredi geri ödeme planları arasında seçim yapma imkanı tanınıyor. Buna göre müşteriler aylık eşit taksitli, üç ayda bir aşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şekilde ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Bu ödeme planlarını bütçleerine göre seçen müşteriler kredi geri ödemelerinde herhangi bir sorun da yaşamıyorlar. 

12 AY, 24 AY VE 36 AY VADELİ 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank tarafındaın müşterilere kullandırılan ihtiyaç kredilerinde tüm vadelerde aynı faiz oranı uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 389 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ödedikleri toplam tutar ise 14.024 TL oluyor. 

Müşteriler aynı miktarlı kredi kullanırken 24 ay vade seçeneğini tercih etmeleri durumunda ise bankaya aylık 526 TL kredi geri ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 12.625 TL oluyor. 

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama-2

Halkbank'tan 12 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar aylık 943 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için karşılanması gereken toplam maliyetin ise 11.316 TL olduğuı belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@