Halkbank 400 Bin TL Konut Kredisi Çekenlerden Kaç TL Aylık Taksit İstiyor?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenler kendilerine sağlanan kredi imkanlarını inceliyorlar. Halkbank 400 Bin TL konut kredisi için aylık kaç TL taksit istiyor?

Finans 20.04.2022 - 01:35 20.04.2022 - 01:35 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki aşırı yükselişler ev sahibi olmak isteyen vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Gayrimenklul uzmanlarından konut fiyatlarının artacağına dair açıklamalar ardı ardına gelince konut kredilerine dair araştırmalar hız kazandı. Ev sahibi olmak için son fırsatlarını değerlendirmek isteyenlere Halkbank tarafından uygun maliyetlerle kredi imkanı sağlanıyor. Peki Halkbank'ın konut kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? Halkbank'tan konut kredisi çekenler hangi imkanlarla bu konut finansmanını temin edebiliyorlar?

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ BİLİNMEYENLERİ

Halkbank kamu bankası olmasından dolayı son aylarda konut kredisi ürününde farklı bir politika takip ediyor. Bankacılık gereğinden daha çok inşaat sektörünü desteklemek için harekete geçen Halkbank konut satışlarını arttırabilmek için müşterilere uygun maliyetlerle konut kredisi veriyor. Halkbank'ın konut kredisi faizi ile özel bankaların konut kredisi faizleri arasında çok ciddi ffarklar bulunuyor. Bu da ev sahibi olmak isteyenler için başlı başına avantaj oluyor. Halkbank'tan konut kredisi çekenler bu konut finansmanını aylık yüzde 1,20 oranla kullanabiliyorlar. 

Halkbank konut kredisi çekmek isteyen müşterilere farklı imkanlar da sağlıyor. Her müşterinin ödeme imkanının aynı olmadığından hareket eden Halkbank farklı ödeme seçeneklerini müşterilere sunuyor. Bundan dolayı Halkbank'a konut kredisi başvurusu yapanlar aylık eşit taksitli, üç ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde ödeme planlarını seçebiliyorlar. Bu şekilde Halkbank'tan kullanılan konut kredilerinin sorunlu krediye dönüşmesi en baştan engellenebiliyor. 

Halkbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere 120 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor. Bunun konut kredisi özelinde ayrı bir önemi var. Konut kredisi olarak çekilen kredinin tutarları genellikle yüklü maliyetler oluyor. Bu kredi tutarlarının ödenebilmesi için ise vade süresinin uzun tutularak taksit tutarının düşük tutulması gerekiyor. Konut kredisi geri ödemesi 10 yıllık vadeye yayılınca bu sağlanabiliyor ve kredi taksitleri ödenebilir seviyelere düşürülebiliyor.

400 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

halkbank 400 bin tl konut kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyenlere aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 400 Bin TL konut kredisi kullananlar bankaya her ay 6.307 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 756.866 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@