Halkbank 88 Metrekare Evi 86 Bin TL'ye, Ziraat Bankası 160 Metrekare Evi 62 Bin TL'ye Satıyor!

Konut satın almak isteyenlere bankalardan avantajlı fırsatlar verilmeye devam ediliyor. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Türkiye'nin farklı illerinde ucuz konut satışına devam ediyorlar.

Emlak Haberleri 07.12.2021 - 19:49 07.12.2021 - 19:49 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarının akıl almaz boyutlara ulaşmasının ardından vatandaşlar ucuz konut imkanlarını değerlendirmeye devam ediyorlar. Bu yönde araştırma yapanlara bankalar çok önemli imkanlar sunuyorlar. Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halkbank tarafından yapılan konut satışları ev sahibi olmak isteyenlerin düşük bütçelerle bu hayallerini gerçekleştirmelerine fırsat tanıyor. 

BANKALARIN UCUZ KONUT SATIŞI YAPMALARININ NEDENİ!

Türkiye'de şu anda iğneden ipliğe zam gelirken, konut fiyatları tüm zamanların zirvesine çıkarken bankaların uygun maliyetle konut satışı yapmaları vatandaşların akıllarını karıştırıyor. Ancak bu durumun finansal bir gerekçesi bulunuyor. Bankaların ama faaliyet alanları içerisinde gayrimenkul ticareti yapmak yer almıyor. Müşterilere kredi verirken bankalar belirli teminatları isteyebiliyorlar. Özellikle de konut kredisi kullandırımında müşterinin satın alacağı konut için banka lehine ipotek tesis edilebiliyor. 

Banka kredi verdiği müşterinin kredi ödemelerini yapmamaları durumunda ipotek tesis edilen gayrimenkullerin mülkiyetlerini alabiliyor. Bu şekilde kredi zararını tanzim etmeye çalışan bankalar görünüşte uğradıkları zararı karşılayabiliyorlar. Ancak banka bilançolarında bu durum kredi zararı olarak görülüyor. bunun da ortadan kalkması mülkiyeti alınan gayrimenkullerin satılarak nakit dönüşümünün sağlanması ile mümkün olabiliyor. Bundan dolayı bankalar uygun fiyatla konut satışı yapıyorlar. Satışa çıkarılan bir konutun hemen satılmasının bankalar için çok hayati bir önemi bulunuyor. 

HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞ İLANLARI

Türkiye'de kamu bankalarına vatandaşların bakış açısı her dönem olumlu olmuştur. Vatandaşlar bir bankacılık işlemi yapacaklarsa her zaman ilk olarak kamu bankalarını tercih ediyorlar. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın satışa çıkardığı konutlar da bu bakış açısıyla büyük bir ilgi görüyor. Bu bankaları gayrimenkul satış siteleri üzerinden konut satış ilanlarını yayınlıyorlar. İşte kamu bankalarının satışa çıkardığı ucuz fiyatları bazı konutlar...

HALKBANK'TAN ANKARA'DA SATILIK UCUZ KONUTLAR

halkbank ankara konut satış ilanları-1

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Ankara'da çok cazip fiyatlarla konut satışları gerçekleştiriliyor. Yapılan incelemeye göre Etimesgut ilçesinde 89 metrekare konut 122 bin TL'ye, Beypazarı ilçesinde 127 metrekare konut 185 Bin TL'ye, Kızılcahamam ilçesinde 88 metrekare konut 86 Bin TL'ye, Polatlı ilçesinde 122 metrekare konut 170 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN SATILIK UYGUN FİYATLI KONUTLAR

ziraat bankası konut satış ilanları

Ziraat Bankası tarafından Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde ucuz fiyatlı konut satışı yapılıyor. Bankanın dikkat çeken konut satış ilanlarına göre Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde 86 metrekare konut 67 Bin TL'Ye, Erzurum'un Horasan ilçesinde 100 metrekare konut 90 Bin TL'ye, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde 100 metrekare konut 126 Bin TL'ye, Mardin'in Artuklu ilçesinde 89 metrekare konut 100 Bin TL'ye, Mardin Kızıltepe'de 160 metrekare konut 62 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

VAKIFBANK'TAN KELEPİR FİYATA KONUT SATIŞI

vakıfbank konut satış ilanları

Vakıfbank da uygun fiyatlı konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. Vakıfbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Muş Merkez'de 68 metrekare konut 66 Bin TL'ye, Kütehya Merkez'de 64 metrekare konut 121 Bin TL'ye, Bilecik Merkez'de 84 metrekare konut 79 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@